Oslavili jsme DEN EKOŠKOL

7. listopadu byl den Ekoškol. Mnoho škol napříč republikou ho oslavilo ve velkém stylu!

Oslavili jsme DEN EKOŠKOL

7. listopad - den Ekoškol - letos vyšel na neděli. A to je skvělá příležitost slavit ho celý týden předtím - a pro jistotu i týden potom.

Několik škol připravilo akci pro veřejnost na téma Klima a naše město: v Moravských Budějovicích tak můžete stále ještě shlédnout výstavu o tom, jak děti už tradičně sází stromy, v ZŠ a MŠ 17. listopadu v Kopřivnici a na Wichterlově gymnáziu v Ostravě uspořádali promítání filmu a následnou diskuzi... Na ZŠ Habrmanova v Hradci Králové žáci připravili projektový den na téma Klima se mění, a co my? - diskutovala celá škola.

Pokud chcete uspořádat výstavu nebo promítání na téma klima, dnem Ekoškol to vůbec nemusí končit - nechte se inspirovat a vést našimi jednoduchými návody. A nějaký významný den se vždycky najde...

Odstartovali jsme také výzvu na fotky v zeleném, a tady jsou ty, které nám došly do kanceláře. Najdete se? Přinejmenším MŠ Čeladenská Beruška, ZŠ Markušova a Dubnova v Praze, MŠ Školička kamarád v Novém Veselí, ZŠ Zbiroh, ZŠ TGM v Praz a 4. ZŠ V. Talicha v Mostě se určitě poznají.

Spousta dalších škol oslavila den Ekoškol podle svých aktuálních potřeb - a podle potřeb svých zahrádek a jejich obyvatel. Ježčí domky, poslední úpravy záhonků, vyrábění krmítek a chystání semínek a ořechů pro ptáky jsou aktivity, při kterých si hravou formou můžete odpočinout a mít pak skvělý pocit z vykonané práce - ten si teď užívají třeba děti v MŠ Kosmonautů v Havířově, ZŠ Markušově a Dubnově v Praze. ZŠ Ružinovská v Praze zase oslavila den Ekoškol Dnem bez aut a ubrala tak trochu podzimního smogu.

Díky všem, kdo s námi sdíleli své fotky a příběhy, a díky i všem ostatním, kdo oslavili den Ekoškol se svými dětmi. Zdraví vás i tým konzultantů a auditorů a celá kancelář Ekoškoly, svého času samozřejmě zelená skrz naskrz!

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly