Online kurz pro učitele Změna je v nás

Mladí reportéři pro životní prostředí chystají online kurz pro učitele s názvem Změna je v nás zaměřený na vzdělávání a komunikaci tématu změny klimatu žákům a veřejnosti.

Online kurz pro učitele Změna je v nás

Na co nezapomínat při výuce o změně klimatu? Kde ve výuce najít příležitosti pro začlenění tohoto tématu? Jak pracovat s různými cílovými skupinami žáků a motivovat je k zájmu o téma? Jaké si klást cíle ve vzdělávání o změně klimatu a jak se dát na cestu od předmětu ke skutečné změně? To jsou otázky, kterými se kurz bude zabývat. Poskytne praktické návody, tipy a aktivity. Na jeho tvorbě se budou spolu s Terezáky podílet také zkušení pedagogové a odborníci na téma. Kurz je určený učitelům druhého stupně základních škol a učitelům středních škol z celé České republiky. Online kurzem si však mohou projít také další zájemci, vhodný bude také pro pracovníky center ekologické výchovy, pracovníky v neformálním vzdělávání, skauty atd.

Kurz vznikne za podpory MŽP a pilotní verze online kurzu Změna je v nás bude nabídnuta prvním zájemcům na začátku nového školního roku 2021/2022. Na konci tohoto školního roku vám pošleme další informace s tím, jak je možné se do kurzu přihlásit.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se