Obyčejné hrdinství

Sedm dní, kdy můžeš se svojí školou i rodinou zlepšit svět!

Obyčejné hrdinství

Kampaň obyčejného hrdinství

7 dní, kdy můžeš se svojí školou i rodinou zlepšit svět!

Termín kampaně:  1. 4. - 5. 5. 2019

Podporujme udržitelný způsob života a bojujme proti klimatickým změnám!

Kampaň OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ je určena pro všechny Ekoškoly v České republice s cílem zapojit co nejširší komunitu v jejich okolí a mít tak co největší pozitivní dopad.

Kampaň trvá jeden týden, který si každá škola v dubnu určí sama. Během tohoto týden je třeba zapojit co nejvíce žáků, pedagogů, rodičů a dalších lidí z okolí školy do plnění výzev, které vedou ke zlepšení životního prostředí.

Každý zapojený jednotlivec si může vybrat jednu až sedm výzev a po sedm dní se je snaží v maximální míře naplňovat. K tomu mu slouží Průběžný vyhodnocovací list, kde si zaznamenává své úspěchy.

Na závěr celé kampaně Průběžné vyhodnocovací listy sesbírá Ekotým a společně s ostatními žáky školy spočítají dopad celé kampaně na životní prostředí.

Cílem kampaně je ukázat, že Ekoškoly mohou být cestou vedoucí k udržitelnému životu na naší planetě.  Když není vůle států nebo průmyslníků k reálnému boji proti klimatickým změnám, tak jim ukážeme, že ji máme my!  Obyčejné hrdinství je chování, které každý den zlepšuje náš svět skrze naše skutky!

POJĎTE DO TOHO S NÁMI! ČÍM VÍCE NÁS BUDE, TÍM VÍCE DOBRA UDĚLÁME!

Informace pro Ekotým k výzvě

Pokud se rozhodnete vaši školu a skrze ni i rodiče a sourozence zapojit, tak:

1. Vyplňte jednoduchou přihlášku – JDEME DO TOHO!
  2. Stanovte jeden dubnový týden (pondělí až neděle), kdy výzvu uskutečníte.
  3. Rozjeďte propagaci, ať je vás co nejvíce! Pošlete rodičům a žákům informace (e-mailem je to ekologičtější, případně k tisku využijte šmíráky). Plakáty i text najdete níže.
  4. Dodejte průběžné vyhodnocovací listy k sledování úspěchů v rodinách.
  5. Na konci výzvy (následující týden) vyberte vyplněné pracovní listy nebo jiné záznamy od všech zúčastněných rodin učitelů, spolužáků i jednotlivců.
  6. Spočítejte za celou školu jednotlivé výsledky a dopady (tabulku na počítání máte v příloze 1).
  7. Zveřejněte výsledky ve škole i v okolí (nakreslete plakát, pošlete to mailem rodičům, napište článek do novin).
  8. Pošlete výsledky (vyplněnou přílohu 1) do kanceláře Ekoškoly na: ekoskola@terezanet.cz a to do 12. května.

Text výzvy ke stažení

Co máte k dispozici:

A také plakátky, které můžete rozvěsit ve škole a dát kamarádům a známým, aby byl pozitivní dopad ještě výraznější!

Plakát Obyčejné hrdinství

Plakát kampaně Ekoškoly k 25 letému výročí