Nesnadná doba si žádá snadná řešení

Jak proběhl odložený audit programu Ekoškola na ZŠ Pečky?

Nesnadná doba si žádá snadná řešení

Odložený audit programu Ekoškola na ZŠ Pečky měl proběhnout v říjnu v plné sestavě. Situace nám to ovšem nedovolila a setkala jsem se jen s koordinátorkou a vedením školy. Po dlouhé odmlce jsem se těšila na vyprávění dětí a nadšení z povedených úkolů. Nakonec jsem o svou potěchu nepřišla. Ve školách nyní běžně (jak všichni víte) probíhá on-line výuka přes nejrůznější kanály.

Tak jsme se dohodli s kanceláří Ekoškola na vytvoření Ekoškolího zoomu a na něm měl proběhnout auditorský rozhovor s dětmi. Žáci jsou (na rozdíl ode mě) na tuto komunikaci již zvyklí, a tak jsme vše zvládli. Seděla jsem u počítače a žáci se ve smluvený čas připojili tak, jak jsou zvyklí se připojovat do výuky. Jejich vyprávění přes kameru mě potěšilo a zároveň přesvědčilo o skvělém fungování Ekoškoly a porozumění všem krokům. Jejich projev byl upřímný a bezprostřední.

A tak i zde platí, že všechno zlé je pro něco jiného vlastně dobré. Věta, která mě již řadu let drží nad vodou a v této době obzvlášť. Čekám, co se vyloupne a ono to už asi bylo ono. Vypráví auditorka Pavla Hoppová

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se