Nesnadná doba si žádá snadná řešení

Jak proběhl odložený audit programu Ekoškola na ZŠ Pečky?

Nesnadná doba si žádá snadná řešení

Odložený audit programu Ekoškola na ZŠ Pečky měl proběhnout v říjnu v plné sestavě. Situace nám to ovšem nedovolila a setkala jsem se jen s koordinátorkou a vedením školy. Po dlouhé odmlce jsem se těšila na vyprávění dětí a nadšení z povedených úkolů. Nakonec jsem o svou potěchu nepřišla. Ve školách nyní běžně (jak všichni víte) probíhá on-line výuka přes nejrůznější kanály.

Tak jsme se dohodli s kanceláří Ekoškola na vytvoření Ekoškolího zoomu a na něm měl proběhnout auditorský rozhovor s dětmi. Žáci jsou (na rozdíl ode mě) na tuto komunikaci již zvyklí, a tak jsme vše zvládli. Seděla jsem u počítače a žáci se ve smluvený čas připojili tak, jak jsou zvyklí se připojovat do výuky. Jejich vyprávění přes kameru mě potěšilo a zároveň přesvědčilo o skvělém fungování Ekoškoly a porozumění všem krokům. Jejich projev byl upřímný a bezprostřední.

A tak i zde platí, že všechno zlé je pro něco jiného vlastně dobré. Věta, která mě již řadu let drží nad vodou a v této době obzvlášť. Čekám, co se vyloupne a ono to už asi bylo ono. Vypráví auditorka Pavla Hoppová

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly