Nabídka webinářů zdarma.

Mezinárodní program Ecoschools nabízí výjimečnou možnost participovat na tvorbě i sledování webinářů. První se bude týkat tématu Odpady a jejich zařazení do výuky.

Nabídka webinářů zdarma.

Rádi bychom zmínili letos nově vystavenou nabídku seminářů Ecoschools. Je zde možnost absolvovat zdarma webinář na téma odpady a jak toto téma zařadit do výuky. Jedná se o první webinář z celého cyklu. Vhodný je zejména pro pedagogy věkových skupin 11-14 let a také pro studenty.

Webinář bude probíhat 26.11. od 15:00 a je možné se na něj zaregistrovat na tomto odkaze: https://www.ecoschools.global/webinars

V dalších datech (každé druhé úterý) budou následovat další webináře, vhodné i pro studenty. Seznam témat najdete níže. Semináře budou probíhat v angličtině, je to tedy skvělá příležitost k jejímu procvičení a také k nahlédnutí tématu z úhlu pohledu a zkušeností jiné země. Na vyžádání vám také bude zaslán diplom o absolvování semináře.

Součástí webinářů se můžete stát aktivně i vy. Pokud si připravíte své téma na cca desetiminutový příspěvek, zahrnující prezentaci v powerpointu, váš vstup bude finančně kompenzován 100 USD.

V případě zájmu o tuto variantu nás prosím kontaktujte na e-mailu: ekoskola@terezanet.cz

Webinář bude strukturován takto:

• Přivítání a úvod - 5 min
  • Úvod do problematiky odpadů - UNEP (10 min)
  • Úvod do problematiky, jak zařadit téma odpadů do vyučování - FEE (10 min)
  • Příklady výuky z praxe - přednesou lokální koordinátoři a učitel - 10 min
  • Doplňující materiály - UNEP (5 min)
  • Dotazy na přednášejícího (20 min)

Témata plánovaných seminářů:

26.11.2019 - 15:00 CET - How to teach about waste management in the curriculum
(opakování 10.12.2019 - 9:00 CET)
14.1.2020 - 15:00 CET - How to promote a campaign at school, home and for local communities? How to promote a campaign in social media?
(opakování 28.1.2020 - 9:00 CET)
11.2.2020 - TBA - How to report from the campaign? How to write a successful story?
(opakování 25.2.2020 - TBA)
10.3.2020 - TBA - Litter and waste problem, definitions and how to work on the problem from practical point of view and as reporters
(opakování 24.3.2020 - TBA)
7.4.2020 - How to collaborate with other schools and organise a successful Mission for students
(opakování 21.4.2020 - TBA)

Pokud máte zájem o absolvování webináře, zaregistrujte se na výše uvedeném odkaze. Chcete-li vystoupit jako řečník, kontaktujte nás.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly