Nabídka webinářů zdarma.

Mezinárodní program Ecoschools nabízí výjimečnou možnost participovat na tvorbě i sledování webinářů. První se bude týkat tématu Odpady a jejich zařazení do výuky.

Nabídka webinářů zdarma.

Rádi bychom zmínili letos nově vystavenou nabídku seminářů Ecoschools. Je zde možnost absolvovat zdarma webinář na téma odpady a jak toto téma zařadit do výuky. Jedná se o první webinář z celého cyklu. Vhodný je zejména pro pedagogy věkových skupin 11-14 let a také pro studenty. 

Webinář bude probíhat 26.11. od 15:00 a je možné se na něj zaregistrovat na tomto odkaze: https://www.ecoschools.global/webinars

V dalších datech (každé druhé úterý) budou následovat další webináře, vhodné i pro studenty. Seznam témat najdete níže. Semináře budou probíhat v angličtině, je to tedy skvělá příležitost k jejímu procvičení a také k nahlédnutí tématu z úhlu pohledu a zkušeností jiné země. Na vyžádání vám také bude zaslán diplom o absolvování semináře.

 

Součástí webinářů se můžete stát aktivně i vy. Pokud si připravíte své téma na cca desetiminutový příspěvek, zahrnující prezentaci v powerpointu, váš vstup bude finančně kompenzován 100 USD.

V případě zájmu o tuto variantu nás prosím kontaktujte na e-mailu: ekoskola@terezanet.cz

 

Webinář bude strukturován takto:

  • Přivítání a úvod - 5 min
  • Úvod do problematiky odpadů - UNEP (10 min)
  • Úvod do problematiky, jak zařadit téma odpadů do vyučování - FEE (10 min)
  • Příklady výuky z praxe - přednesou lokální koordinátoři a učitel - 10 min
  • Doplňující materiály - UNEP (5 min)
  • Dotazy na přednášejícího (20 min)

 

Témata plánovaných seminářů:

26.11.2019 - 15:00 CET - How to teach about waste management in the curriculum
(opakování 10.12.2019 - 9:00 CET)
14.1.2020 - 15:00 CET - How to promote a campaign at school, home and for local communities? How to promote a campaign in social media?
(opakování 28.1.2020 - 9:00 CET)
11.2.2020 - TBA - How to report from the campaign? How to write a successful story?
(opakování 25.2.2020 - TBA)
10.3.2020 - TBA - Litter and waste problem, definitions and how to work on the problem from practical point of view and as reporters
(opakování 24.3.2020 - TBA)
7.4.2020 - How to collaborate with other schools and organise a successful Mission for students
(opakování 21.4.2020 - TBA)
 

Pokud máte zájem o absolvování webináře, zaregistrujte se na výše uvedeném odkaze. Chcete-li vystoupit jako řečník, kontaktujte nás.

Vloženo Od

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se