Mezinárodní setkání koordinátorů Ekoškol 2017

Národní koordinátoři z 67 zemí, které jsou zapojené v programu Ekoškola, se v listopadu sešli v Paříži.

Mezinárodní setkání koordinátorů Ekoškol 2017

Toto setkání se koná každoročně a jeho cílem je řešit různé problémy, plánovat nové projekty, sdílet své zkušenosti a dávat si vzájemnou podporu.

V rámci letošního setkání se řešilo několik zásadních témat. Například, jak může program Ekoškola pomáhat čelit výzvám přírodních katastrof. Jak přistupovat k certifikaci škol na mezinárodní úrovni, která kritéria jsou zásadní a která ne. Debatovalo se o tématu Globálního občanství, které máme v ČR zabudované skrze průřezové téma Šetrný spotřebitel. Řešilo se propojení témat Ekoškoly a cílů udržitelného rozvoje (SDGs). Sdíleli se také výsledky pilotního projektu zaměřeného na propojování Ekoškol mezi různými státy (International Eco-Schools Twinning pilot). V Čechách se do tohoto projektu zapojilo 19 škol a pomohlo svými zkušenostmi najít mnoho pozitiv i chyb, z kterých se bude těžit v následujícím roce.

Setkání hostila francouzská organizace Teragir a kromě oficiálních pracovních částí se delegáti zúčastnili i večerní události na pařížské radnici za přítomnosti ministra školství, primátora Paříže a dalších významných hostů. Českou republiku reprezentoval za Ekoškolu Jan Smrčka.

Mezinárodní program Ekoškola v aktuálních číslech:

19 507 051 zapojených studentů,

1 391 598 zapojených učitelů,

52 708 registrovaných škol,

17 418 udělených titulů,

67 zemí.

 

Zobrazit web
Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!