Menu pro změnu - závěrečná konference projektu 2015 - 2017

Téměř stovka lidí se zúčastnila závěrečné konference Menu pro změnu - Eat Responsibly. Účastníky byli učitelé a žáci ze škol, kde v uplynulých dvou školních letech přemýšleli o tom, jak souvisí jídlo na jejich talíři s okolním světem.

Menu pro změnu - závěrečná konference projektu 2015 - 2017

Na konferenci učitelé a žáci sdíleli, co se ve školách podařilo změnit. Všichni načerpávali inspiraci jak z posterů, tak z prezentací škol. K diskusím využívali i přestávky a oběd. Kromě sdílení získali účastníci i nové informace na workshopech (Jídlo na miskách vah ŽP, Globální souvislosti na našich talířích, Jak se prokousat množstvím informací o jídle a Výroba pesta z mrkvových natí).

Účastníci měli možnost společně oslavit čerstvé ocenění GENE - Global Education Network EuropeNa konferenci ho z Kypru přivezla přímo koordinátorka projektu Tereza Čajková z analytického centra Glopolis.

Projekt Menu pro změnu je součástí mezinárodního projektu Eat Responsibly! An action-oriented global learning program for EYD 2015 and beyond, jehož hlavním nositelem je analytické centrum Glopolis. TEREZA, vzdělávací centrum je partnerem projektu spolu s dalšími organizacemi z 8 členských zemí EU (Bulharsko, Chorvatsko, Lotyšsko, Malta, Polsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko). https://www.eatresponsibly.eu/cs/materials/

V České republice v rámci projektu vznikly metodické a informační materiály pro školy k tématu zodpovědné spotřeby potravin, které budou dále využívat školy zapojené v programu Ekoškola. Do projektu se zapojilo 50 škol, na kterých žáci zkoumali původ potravin v jejich jídelnách, způsoby, jakým se potraviny produkují, dopady produkce potravin na lidi a společnosti ve světě. Snažili se navrhnout a realizovat změny v oblastech jako je plýtvání potravinami, zavádění a propagace bio produktů a fairtrade. Informovali o dopadech velké spotřeby masa nebo o problémech spojených s produkcí a zvyšující se spotřebou palmového oleje.

 

Zobrazit web
Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se