MĚNÍM JÍDLO, MĚNÍM SVĚT

Připojujeme se ke světovému dni dárcovství #GivingTuesdayCZ, 28. 11. 2017 s kampaní MĚNÍM JÍDLO, MĚNÍM SVĚT

MĚNÍM JÍDLO, MĚNÍM SVĚT

Co jíme, kolik čeho jíme, kolik toho vyplýtváme, jak bylo naše jídlo vyrobeno a kdo z toho měl prospěch?
Každé naše rozhodnutí o volbě jídla je dnes už víc než jen soukromou volbou.
Každým naším soustem ovlivňujeme pozitivně nebo negativně celou planetu – máme nepřímý vliv na klima, na využití půdy a vody.
Chceme, aby děti z mateřských, základních a středních škol, uměly a chtěly kriticky přemýšlet o volbě jídla, kterou činí doma nebo ve škole a rozuměly všem jeho dopadům a globální provázanosti jejich rozhodnutí.

Proto jsme připravili roční projekt zaměřený na téma zodpovědné spotřeby potravin pro rok 2018, který budeme skrze náš dlouholetý program Ekoškola dostávat do škol a školek v ČR. Na práci s učiteli a jejich žáky však potřebujeme dostatek financí.
Podpořte naše snažení a každá Vaše darovaná koruna bude zdvojnásobena dárcem Martinem a Helenou Ducháčkovými.

„Nemůžete prožít jediný den, aniž byste neovlivnili svět kolem sebe. Vším, co děláte, přispíváte ke změnám. A je na vás, abyste rozhodli, jaké změny chcete.“ Jane Goodhall

PODPOŘÍM ZMĚNU

Vloženo Od