Lodička ze ZŠ a MŠ Chmelnice

Kam Ekoškola za necelý rok doplula?

Lodička ze ZŠ a MŠ Chmelnice

Na Slavnostnm vyhlášení v čevnu 2016, měly školy za úkol přinést svou lodičku, na kterou napíšou cíl, co chtělí za další pulrok stihnut, kam se chtějí posunout, co chtějí v Ekoškole dokázat.

A jak to dopadlo na ZŠ a MŠ Chmelnice?

Dopis od ZŠ Chmelnice.

Dobrý den.

Děkujeme za zaslání lodičky, kterou jsme Vám předali ve Valdštejnském paláci a tím i za připomenutí cílů, kterých jsme chtěli do konce roku 2016 dosáhnout.

Nyní je čas udělat inventuru a zhodnotit, co se nám splnilo a na čem je třeba ještě zapracovat. Pojďme tedy na to:

Revitalizovaná školní zahrada

Tento úkol jsme splnili velice dobře - na zahradě došlo k prořezání stromů i keřů a také k výsadbě nových,  dále k výměně písku ve všech pískovištích, postavili jsme hmyzí domečky a došlo i k úpravě ostatních ploch hřiště. Se splněním tohoto cíle jsme spokojeni.

Bezmasé pondělky

Od tohoto cíle jsme nakonec po jednáních s paní vedoucí školní jídelny ustoupili. Vzhledem k normám, které je třeba plnit, by bylo velice složité ho realizovat. Ekotým Menu pro změnu však nelení a přišel s novým úkolem - kampaň proti plýtvání potravinami.

Nový školní časopis zaměřený na ekologii

Realizace tohoto cíle je zatím stále ještě probíhá. Vzhledem ke kompletní obměně redakční rady časopisu očekáváme vydání prvního čísla "nového časopisu" ve školním roce 2017/2018. Mezitím samozřejmě vychází časopis původní.

Ekotým ZŠ a  MŠ Chmelnice

Vloženo Od