Lepší život pro všechny

Výsledky finanční výzvy „Měníme školu s IKEA“

Lepší život pro všechny

7. ročník výzvy Ekoškoly a IKEA je za námi. Jejím cílem je finančně podpořit činnost Ekotýmů při realizaci jejich Plánů činností a zapojení širší veřejnost

V letošním roce se výzvy zúčastnilo rekordních 51 projektů, jen 10 z nich mohlo ovšem získat finanční podporu 10.000 korun. Velmi kvalitních projektů, které získaly v hodnocení více než dvě třetiny možných bodů bylo 65 %. Zapojování dětí a široké veřejnosti i uvažování o svém dopadu bylo u těchto projektů na vysoké úrovni. Silné propojení projektu s metodikou programu Ekoškola mělo více než 60 % projektů. Znamenalo to například, že týmy vycházely ze získaných dat a průzkumů, na kterých stavěly své plány na změnu. Měly promyšlené měření svého dopadu na životní prostředí, propojení teorie s praxí i informování ve škole a na veřejnosti.

Deset podpořených škol a projektů

• ZŠ a MŠ Na Daliborce, Hořice - Plastopůst“
  • MŠ Mokrá-Horákov - Stromečky si zasadíme, krajinu si obnovíme
  • ZŠ Jablonec nad Nisou Liberecká 1734/31 - Do školy přes veselou ZOO
  • Most, ZŠ Talicha - Ekozáhonek pro všechny
  • ZŠ Jílové u Prahy - Ochrana ptáků před nárazy do skleněných ploch
  • ZŠ a MŠ Lichnov - Založení květnaté louky pro opylovače v obci Lichnov
  • ZŠ Lázně Libverda - Pojďme zpátky do zahrádky

Tyto tři školy navíc získávají finance na vzdělávací akci pro Ekotým dle jejich výběru

• SŠ, ZŠ a MŠ da Vinci Dolní Břežany - Podpora efektivního zacházení s odpadem ve škole a obci
  • ZŠ K.J.Erbena a MŠ Korálka, Miletín - Končíme s plasty, šijeme látkové sáčky!
  • ZŠ a MŠ Dr. Joklíka, Kyjov - P+J+S

Všechny projekty budou během tohoto pololetí postupně představeny v newsletteru.

Vloženo Od