Kampaň obyčejného hrdinství 2022

Největší kampaň roku motivující lidi k udržitelnějšímu způsobu života je za námi. Podívejte se, jak dopadla.

Kampaň obyčejného hrdinství 2022

340 000 litrů vody. Neumíte si to představit? Tak to je třeba 1 944 plných van vody. Pořád nepředstavitelné? Tak co třeba 12 středně velkých zahradních bazénů? Stručně řečeno, je to hodně vody. A účastníci Kampaně obyčejného hrdinství 2022 dokázali toto množství ušetřit za 1 týden.

OBYČEJNÍ HRDINOVÉ se řídí příkazem služby ostatním, když přijde jejich čas. Když zazvoní zvony, oni vědí, že zvoní na poplach jim. Najdou v sobě ty nejlepší stránky lidské povahy, to, co je daleko silnější než tlaky situace a systému…

Jednoduše jsou to lidé, kteří se dokáží překonat na úkor sebe sama nebo i světa, ve kterém žijí! I když jim to aktuálně může způsobit nepohodlí. V roce 2022 takových hrdinů bylo přesně 11 811 a společně dokázali velké věci.

V 11 různých výzvách se tisíce lidí během jednoho týdne snažili být šetrnější a úspornější v ekoprovozu. Vyráběli přístřešky pro zvířata, sázeli stromy, zlepšovali technologicky i strategicky svoji domácnost, aby v budoucnu ušetřili nejen vodu či emise, ale také peníze. Studovali a vzdělávali se a také si dávali digitální detox.

Celkově se díky Kampani obyčejného hrdinství ušetřilo a ušetří stovky tun emisí oxidu uhličitého každý rok. Pro motýlí louky a divočinu se vyčlenila plocha 7 pražských Václaváků a zasadili jsme tolik stromů a keřů, že by to pokrylo 69 tenisových hřišť.

Podívejte se sami na infografiku a podrobné výsledky kampaně!

A za rok se k nám určitě přidejte! Důležité je totiž začít u sebe, ale nepřestat tam.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!