KAMPAŇ OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ 2020

7 dní, kdy můžete se svojí školou i rodinou zlepšit svět!

KAMPAŇ OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ 2020

V dubnu tohoto roku se opět uskuteční KAMPAŇ OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ. Zapojené školy bude čekat 7 výzev a 7 dní během kterých budou mít za úkol zapojit co nejvíc lidí ze svého okolí.
V roce 2019 se 82 Ekoškolám podařilo zapojit přes 16 tisíc lidí, kteří díky tomu, že se jen na chvíli omezili dokázali společně o trochu zlepšit svět. Věříme, že v tomto roce počet překonáme.

"Nepřijela jsem sem prosit světové lídry, aby se začali starat. Ignorovali jste nás v minulosti a budete nás ignorovat i dál… Naučila jsem se, že nikdy nejste příliš malí na to, abyste mohli něco změnit!"

Studentka Greta Thunbergová ve svém proslovu světovým lídrům na klimatické konferenci.

MILION MALÝCH ZMĚN MŮŽE BÝT VÍCE NEŽ JEDNA VELKÁ

Kampaň obyčejného hrdinství

Na změnu klimatu mají velký vliv skleníkové plyny, které v atmosféře zachytávají sluneční paprsky do tepelné pasti. Tyto plyny (například oxid uhličitý) vznikají spalováním fosilních paliv nebo je produkují během svého metabolismu miliardy krav, chovaných dnes na planetě k produkci masa. V České republice je největším producentem oxidu uhličitého průmysl, hlavně elektrárny a pak automobilová doprava.

Vůle státu nebo průmyslníků ke snížení produkce oxidu uhličitého je nízká. Pokud tedy není motivace ze shora, je dobré ji tlačit ze zdola. Čím více lidí bude zlepšovat svět malými kroky, které budou bojovat proti klimatickým změnám, tím větší bude jejich vliv na státní instituce i průmyslníky. Obyčejné hrdinství je chování, které každý den zlepšuje náš svět skrze naše skutky!

Cílem kampaně je ukázat lidem v našem okolí, že nemusíme dělat jen radikální změny v boji proti klimatickému rozvratu, ale že stačí aby každý z nás změnil některé své návyky. A změna neznamená nutně zhoršení kvality života, právě naopak. Každý jedinec si může vybrat, kolik výzev chce plnit. Může to být jedna nebo klidně všechny! Důležitá je dlouhodobost, vydržet plnit výzvu celý týden!

Na začátku března nejpozději bude vyhlášeno 7 výzev, které se budou z většiny opakovat z minulého roku. Čím více škol se zapojí tím lépe. Kampaň je otevřená všem školám.  Již teď se mohou přihlašovat zde: PŘIHLÁŠKA DO KAMPANĚ

Výsledky kampaně z roku 2019 naleznete zde!

Vloženo Od