Jak šel čas s Analýzou a Plánem činností

MŠ Čeladenská beruška pracuje v programu Ekoškola od roku 2013, kdy testovala první materiály a pomáhala nastavovat metodiku programu Ekoškola pro MŠ. Podívejte se jak se jak šel čas s Analýzou a Plánem činností.

Jak šel čas s Analýzou a Plánem činností

MŠ Čeladenská beruška byla jedna z pilotních škol v programu Ekoškola pro mateřské školy. Pod vedením tehdejší ředitelky Natálie Toflové, která se intenzivně zabývala možnostmi environmentálního vzdělávání a výchovy dětí v mateřské škole, startovala tato MŠ v Ekoškole už v roce 2013, o dva roky dříve, než byl program v ČR pro MŠ oficiálně spuštěn. Čeladenská beruška pomáhala nastavovat, testovat a ověřovat materiály pro MŠ od samého začátku a je stále součástí programu. Dnes je MŠ Čeladenská beruška krajským koordinátorem programu Ekoškola a aktivně spolupracuje na rozvoji programu pro MŠ. Oporou pro naplňování programu v Moravskoslezském a Zlínském kraji jsou koordinátorky Eva Wojnarová a Jana Bartošová. Nyní jsme měli příležitost pro jeden z webinářů vytvořit prezentaci, ve které tato škola prezentuje výstupy Analýzy a Plánu činností v průběhu let 2013 - 2020. Je to velice zajímavá inspirace pro všechny školy v tom, že je potřeba někde začít dle aktuální situace, a dívat se vpřed, nechat se inspirovat a postupně se posouvat dle možností.

Na to jakým procesem může během let projít Analýza a Plán činností se podívejte zde.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se