Jak se chovat ekologicky ve škole i doma

Obyvatelé naší země v aktuální době čelí rizikům a nebezpečím a zákazy jsou jedním z opatřením, která pomáhají tuto krizi řešit.

Jak se chovat ekologicky ve škole i doma

Zákazy vyřeší jen část problémů, často je spíš jen zpomalí. Ochrana našeho životního prostředí naopak vyžaduje akci a reálné činy. Stejně jako když národ začal šít roušky a tisíce lidí je distribuovaly na potřebná místa ve svém kraji. Byla to logická reakce na aktuální stav.

Pojďme se podívat, jaká by mohla být ekologická reakce na aktuální stav životního prostředí našeho domova, obce či města.

V současné době 70 tisíc dětí, učitelů a rodičů v rámci mezinárodního programu Ekoškola hledá řešení, jak zmírnit dopad svých škol i svého vlastního chování na životní prostředí v ČR.

Jednoduše lze říci, že se snaží chovat a žít udržitelným způsobem života.

A jak? Více se dočtete v článku: Jak se chovat ekologicky ve škole i doma.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly