I v roce 2021 jsme finalisté Cílů udržitelného rozvoje od OSN

Ekoškola je finalistou Cen SDGs 2021 v kategorii kvalitní vzdělávání.

I v roce 2021 jsme finalisté Cílů udržitelného rozvoje od OSN

Ekoškola je program, který míří k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN a nechává Česko stoupat k lepšímu. To, že to děláme dobře, ukazuje i naše umístění z minulého roku mezi finalisty v Cenách SDGs a to hned ve dvou kategorii - Veřejná sféra a Klimatická změna.

Ceny SDGs dávají příležitost velkým globálním firmám, ale i malým a středním podnikům včetně neziskových organizací, škol i měst, ukázat, jakým způsobem pomáhají svým podnikáním a činností aktivně naplňovat principy udržitelného rozvoje. Nejen to. Svými činy motivují další letět stejným směrem – k začlenění Cílů udržitelného rozvoje do svých každodenních aktivit.

Ekoškola se taková snaží být a v tomto roce jsme se dostali mezi nejlépe hodnocené projekty v kategorii Kvalitní vzdělávání. Zda Ekoškola získá ocenění i v rámci excelentních finálních projektů a programů se dozvíme 16. září v zahradách Černínského paláce.

Díky všem, kteří s námi podporujete a vedete děti ve školách k větší samostatnosti, občanské angažovanosti a schopnosti měnit svět, ve kterém žijí.

Za nápadem unikátního ocenění za naplňování globálních cílů OSN, které inspiruje celý svět, stojí už od roku 2017 Asociace společenské odpovědnosti.

Ceny SDGs samo o sobě ztělesňují spolupráci a partnerství mezi nevládní organizací, státní správou a soukromým sektorem (tzv. Public Private Partnership) a významně naplňují poslední ze 17 Cílů – Partnerství ke splnění cílů.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se