I v roce 2021 jsme finalisté Cílů udržitelného rozvoje od OSN

Ekoškola je finalistou Cen SDGs 2021 v kategorii kvalitní vzdělávání.

I v roce 2021 jsme finalisté Cílů udržitelného rozvoje od OSN

Ekoškola je program, který míří k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN a nechává Česko stoupat k lepšímu. To, že to děláme dobře, ukazuje i naše umístění z minulého roku mezi finalisty v Cenách SDGs a to hned ve dvou kategorii - Veřejná sféra a Klimatická změna.

Ceny SDGs dávají příležitost velkým globálním firmám, ale i malým a středním podnikům včetně neziskových organizací, škol i měst, ukázat, jakým způsobem pomáhají svým podnikáním a činností aktivně naplňovat principy udržitelného rozvoje. Nejen to. Svými činy motivují další letět stejným směrem – k začlenění Cílů udržitelného rozvoje do svých každodenních aktivit.

Ekoškola se taková snaží být a v tomto roce jsme se dostali mezi nejlépe hodnocené projekty v kategorii Kvalitní vzdělávání. Zda Ekoškola získá ocenění i v rámci excelentních finálních projektů a programů se dozvíme 16. září v zahradách Černínského paláce.

Díky všem, kteří s námi podporujete a vedete děti ve školách k větší samostatnosti, občanské angažovanosti a schopnosti měnit svět, ve kterém žijí.

Za nápadem unikátního ocenění za naplňování globálních cílů OSN, které inspiruje celý svět, stojí už od roku 2017 Asociace společenské odpovědnosti.

Ceny SDGs samo o sobě ztělesňují spolupráci a partnerství mezi nevládní organizací, státní správou a soukromým sektorem (tzv. Public Private Partnership) a významně naplňují poslední ze 17 Cílů – Partnerství ke splnění cílů.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly