Ekoškolí dílničky v obchodních domech IKEA

Ani v zimě jsme nezaháleli a připravili jsme pro vás, ve třech obchodních domech IKEA, zábavně tvořivé dílničky na téma Jídelní hrdinové.

Ekoškolí dílničky v obchodních domech IKEA

V rámci ekoškolích dílniček se celý rok věnujeme tématu jídla. Na podzim se tak mohly děti stát  "Jídelními hrdiny". Jídelní hrdina je ten, který ví, že plýtvat jídlem se nemá a proto se snaží doma, ve škole, nebo školce jídlem neplýtvat. S dětmi jsme vytvořili loutky jídelních hrdinů z věcí, které by se jinak dávno vyhodili a nám ještě krásně posloužily. V zimě jsme si pak vyráběly pomocníky jídelních hrdinů. Použily jsme materiály, které by se jinak vyhodily.

Na dalších dílnách budou mít možnost děti si vyrobit dokonce pomůcky pro hrdiny

Vyrobíme si poplašné zařízení pro případ, že se u vás doma plýtvá jídlem. Výrobek necháme „hlídat“ v  kuchyni a pokud někdo zjistí, že se doma plýtvá jídlem  - zazvoní/zachrastí/vyhodí létající signál. To si prostě musíte přijít vyrobit!

Vždy v obchodním domu IKEA, v čase od 15 - 18 hodin.

Příjďte si s námi užít jště jedno odpoledne a to v dubnu 2017. Sledujte nás na FB.

Těšíme se na vás.

Foto by:https://unsplash.com/@thomasgamstaetter