Ekoškola získala cenu publika Climate Challenge

Ekoškola se dostala všemi postupovými koly až do finále.

Ekoškola získala cenu publika Climate Challenge

Společně můžeme dosáhnout velkých změn – my víme, že na to máme!

Do letošního běhu akceleračního programu Climate Challenge se přihlásilo 82 týmů, z nichž šest nejlepších se 25. 11. představilo odborné porotě a následně veřejnosti na večerním MashUpu (celý záznam můžete shlédnout zde).

Tento den tak týmu programu Ekoškola završoval téměř tři čtvrtě roku intenzivní práce. Ekoškola se dostala všemi postupovými koly až do finále, získala fantastické druhé místo od poroty a nejvyšší počet hlasů v hlasování publika. Dohromady jsme si odnesli 550.000,- Kč a o dost lehčí pocit u srdce, protože naše rozpočtová díra na příští rok se tím zase o něco zmenšila.
I díky tomu se nám daří držet poplatky pro školy ve zlomcích skutečných nákladů a zároveň nesnižovat kvalitu. Máme ale velké cíle. V akcelerátoru jsme si potvrdili, že máme potenciál na skutečně celospolečenský dopad. Proto se chceme rozvíjet ještě víc, a získat 20 % všech škol v ČR, abychom skutečně ovlivnili celý systém. Doba je možná napjatá, ale to nás nemůže zastavit. Pojďte do toho s námi! Doporučujte nás školám ve vašem okolí, a pokud znáte firmu, které se daří a mohla by podpořit naše cíle, propojte ji s námi.

Co nám dal akcelerační program Climate Challenge, aneb z deníčku Jana Smrčky z kanceláře Ekoškoly

Původně jsme ani nechtěli do akceleračního programu vstoupit, ale nečekané finanční problémy nás k tomu motivovaly. Ukázalo se to však jako skvělé rozhodnutí a to nejen úspěchem v samotném finále. Program Climate Challenge nám drsně ukázal, jak moc jsme uzavření ve své interní bublině. Díky skvělému mentorovi i síti odborníků, s kterými jsme mohli spolupracovat jsme postupně začali měnit, budovat a posilovat naše současné procesy, značku, komunikaci a hlavně dopad na společnost. S cíle, že chceme „jen“ najít cestu k novým finančním partnerům se stala celoorganizační změna zasahující stovky našich škol.

To nejpodstatnější bych ale zmínil teď na závěr, akcelerační program Climate Challenge nám dal víru, že dokážeme ovlivnit celou společnost skrze naši práci, že můžeme tento svět opravdu udělat lepším.

Zároveň si nedělejme iluze. Být v tomto programu je pěkná dřina. Chce to silný tým, který ustojí debaty nad „těžkými tématy“. Dokáže být flexibilní a věnovat tomu mnoho svého (i  volného) času. Pokud se však má něco změnit, tak to je třeba. Každá změna někdy bolí, ale když máte dobrý cíl, tak to za to stojí.

Vloženo Od