Ekoškola - vzdělávání, které má smysl!

Program Ekoškola získal 16. září 2021 první místo v cenách SDGs v kategorii Vzdělání. Po loňské úspěšné účasti ve finále v kategoriích Klima a Veřejná sféra tak dokazuje, že společnosti, dětem a životnímu prostředí pomáhá skutečně všestranně.

Ekoškola je nejlepší ve vzdělávání

Vzdělávací centrum TEREZA prostřednictvím mezinárodního program EKOŠKOLA už více než 15 let pomáhá dětem žít v souladu s přírodou a zapojit se do proměny naší společnosti k udržitelné bezuhlíkové budoucnosti.

„Věříme, že udržitelnou budoucnost lidí na naší planetě můžeme zajistit hlavně skrze naše děti. A to znamená skrze kvalitní vzdělávací systém. Ekoškola se snaží takový systém spoluvytvářet. Jako vzdělávací program má v České republice zásadní společenský cíl: Podporovat rozvoj a vzdělávání dětí ve školách takovým způsobem, aby byly schopné a ochotné aktivně a samostatně zlepšovat své životní prostředí. Ekoškola je o vzájemných vztazích, demokracii, respektu, partnerství
a zodpovědnosti. Je to o světě, ve kterém děti žijí, a ve kterém žít chtějí.“,
říká Jan Smrčka, vedoucí programu Ekoškola.

Ekoškola byla již v roce 2020 nominována mezi finalisty v kategorii Klimatická změna a Veřejná sféra. Záběr programu je totiž v rámci cílů udržitelného rozvoje široký. Svojí činností se program dotýká mnoha cílů a snaží se maximálně naplňovat myšlenky, které za nimi stojí.

V České republice je do programu zapojeno více než 400 škol a 70 000 dětí a učitelů. Realizovat program na školách pomáhá TEREZE i dalších 6 středisek ekologické výchovy a vyškolený tým mentorů a konzultantů. Nejvíce však záleží na skvělých učitelích, rodičích a samozřejmě dětech, kteří pracují přímo ve školách. Jim také patří ocenění, které porota Cen SDGs Ekoškole přiřkla.

Naším cílem je, aby takových škol, učitelů a dětí bylo stále víc. Program totiž skvěle rozvíjí to, co české školství zatím těžce hledá: kompetence, které děti opravdu potřebují ke svému budoucímu životu. Děti v Ekoškole jsou samostatné, umí řešit problémy a spolupracovat s dalšími dětmi a dospělými - a věří v úspěch svých činů.

Chcete toho být součástí?

Podpořte nás    Zapojte se se svou školou   Odebírejte náš newsletter  

...nebo nám napište na ekoskola@terezanet.cz

 

 

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se