Ekoškola - vzdělávání, které má smysl!

Program Ekoškola získal 16. září 2021 první místo v cenách SDGs v kategorii Vzdělání. Po loňské úspěšné účasti ve finále v kategoriích Klima a Veřejná sféra tak dokazuje, že společnosti, dětem a životnímu prostředí pomáhá skutečně všestranně.

Ekoškola je nejlepší ve vzdělávání

Vzdělávací centrum TEREZA prostřednictvím mezinárodního program EKOŠKOLA už více než 15 let pomáhá dětem žít v souladu s přírodou a zapojit se do proměny naší společnosti k udržitelné bezuhlíkové budoucnosti.

„Věříme, že udržitelnou budoucnost lidí na naší planetě můžeme zajistit hlavně skrze naše děti. A to znamená skrze kvalitní vzdělávací systém. Ekoškola se snaží takový systém spoluvytvářet. Jako vzdělávací program má v České republice zásadní společenský cíl: Podporovat rozvoj a vzdělávání dětí ve školách takovým způsobem, aby byly schopné a ochotné aktivně a samostatně zlepšovat své životní prostředí. Ekoškola je o vzájemných vztazích, demokracii, respektu, partnerství
a zodpovědnosti. Je to o světě, ve kterém děti žijí, a ve kterém žít chtějí.“,
říká Jan Smrčka, vedoucí programu Ekoškola.

Ekoškola byla již v roce 2020 nominována mezi finalisty v kategorii Klimatická změna a Veřejná sféra. Záběr programu je totiž v rámci cílů udržitelného rozvoje široký. Svojí činností se program dotýká mnoha cílů a snaží se maximálně naplňovat myšlenky, které za nimi stojí.

V České republice je do programu zapojeno více než 400 škol a 70 000 dětí a učitelů. Realizovat program na školách pomáhá TEREZE i dalších 6 středisek ekologické výchovy a vyškolený tým mentorů a konzultantů. Nejvíce však záleží na skvělých učitelích, rodičích a samozřejmě dětech, kteří pracují přímo ve školách. Jim také patří ocenění, které porota Cen SDGs Ekoškole přiřkla.

Naším cílem je, aby takových škol, učitelů a dětí bylo stále víc. Program totiž skvěle rozvíjí to, co české školství zatím těžce hledá: kompetence, které děti opravdu potřebují ke svému budoucímu životu. Děti v Ekoškole jsou samostatné, umí řešit problémy a spolupracovat s dalšími dětmi a dospělými - a věří v úspěch svých činů.

Chcete toho být součástí?

Podpořte nás    Zapojte se se svou školou   Odebírejte náš newsletter

...nebo nám napište na ekoskola@terezanet.cz

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly