Ekoškola pomáhá zlepšit svět kolem sebe, pomozte nám zlepšit Ekoškolu!

Pomozte nám zlepšit Ekoškolu. Právě probíhá výzkum ve kterém potřebujeme vaši pomoc. Konkrétně se jedná o vyplnění dotazníku s vaším Ekotýmem. Čtěte dál a dozvíte se více podrobností.

Ekoškola pomáhá zlepšit svět kolem sebe, pomozte nám zlepšit Ekoškolu!

Po nějaké době vás opět požádáme, abyste se zapojili do výzkumu Ekoškoly, tentokrát vyplněním dotazníku v Ekotýmu. Možná neváháte a na výzkum si vyhradíte čas, možná si ale nejste jistí, zda obětovat drahocenný čas Ekotýmu a vlastně nevíte, proč byste to měli udělat… (kromě toho, že rádi vyhovíte každé prosbě).

K čemu je vám tedy dobré, když v Ekoškole jednou za dva až tři roky děláme výzkum?

Protože nám to pomáhá zlepšit program Ekoškola tak, aby lépe fungoval i u vás na škole. Na základě minulých výzkumů jsme např. změnili kritéria pro udělování titulu, aby více zohledňovala pohled žáků, připravili jsme nový systém seminářů a workshopů, anebo výrazně navýšili množství osobní podpory prostřednictvím vyškolených konzultantů.

Nyní se chystáme zjistit, jak osobní postoje a dovednosti žáků v Ekotýmu ovlivňuje to, jaké strategie jako učitelé používáte a jakým způsobem se žáci podílejí na rozhodování v týmu. Pomůžete nám?

Jak na to?

Zhruba za týden vám přijde e-mail s prosbou o zapojení do výzkumu – vyplnění dotazníků se žáky z Ekotýmu. Věnujte nám prosím 45 minut času.

Děkujeme!

Petra Šimonová, Katedra environmentálních studií, FSS Masarykovy Univerzity Brno (dříve metodik Ekoškoly) a Jan Smrčka (vedoucí Ekoškoly).

Vloženo Od