Ekoškola na Akademii 3. věku v Hulíně

S principy Ekoškoly jsme seznamovali ve středu 7.11. členy Akademie 3. věku v Hulíně.

Ekoškola na Akademii 3. věku v Hulíně

Během prezentace „ekotýmáci“ vysvětlovali „metodu sedmi kroků“, ukazovali všechna témata, kterými se naše Ekoškola zabývá, s kým spolupracujeme, jakých seminářů a setkání se účastníme a jaké projektové dny u nás probíhají. Všichni měli oblečené zelené tričko s obrázkem Třídíčka, kterého vymyslela Julinka Malošíková, a který se stal naším maskotem. Skvěle celou prezentaci uváděl Matěj Brabec s Alenkou Křenovskou. U počítače seděl Michal Franek. Dalších osm členů ekotýmu se postupně vystřídalo buď s ukázkami nebo u mikrofonu. Julinka s fotoaparátem zajišťovala fotodokumentaci.

V další části jsme pustili film o hliníku, který vznikl v projektu Aluminiáda, podporovaným Zlínským krajem. Projekt vznikl z nutnosti informovat veřejnost o recyklaci hliníku. Každoročně pořádáme ve škole v lednu sběr a musíme donesený materiál dost přebírat, než jej pan školník odveze do sběrny. Proto nás napadlo natočit instruktážní film a vytvořit letáčky. Film jsme natočili v červnu 2016 ve škole a dozvíte se v něm, jak náročná je výroba hliníku, jak jej poznáte, k čemu se používá a proč jej vlastně recyklovat.

Na závěr mohli účastníci Akademie shlédnout film natočený profesionály. Týkal se exkurze na naší Ekoškole. Členové ekotýmu v něm provází návštěvu po škole a ukazují vše, co se ekologie týká. Samozřejmě část filmu je věnovaná i školní zahradě, kam jsme rádi všechny pozvali.

Setkání se seniory bylo pro nás velmi přínosné a věříme, že pro ně také.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se