Ekoškola na Akademii 3. věku v Hulíně

S principy Ekoškoly jsme seznamovali ve středu 7.11. členy Akademie 3. věku v Hulíně.

Ekoškola na Akademii 3. věku v Hulíně

Během prezentace „ekotýmáci“ vysvětlovali „metodu sedmi kroků“, ukazovali všechna témata, kterými se naše Ekoškola zabývá, s kým spolupracujeme, jakých seminářů a setkání se účastníme a jaké projektové dny u nás probíhají. Všichni měli oblečené zelené tričko s obrázkem Třídíčka, kterého vymyslela Julinka Malošíková, a který se stal naším maskotem. Skvěle celou prezentaci uváděl Matěj Brabec s Alenkou Křenovskou. U počítače seděl Michal Franek. Dalších osm členů ekotýmu se postupně vystřídalo buď s ukázkami nebo u mikrofonu. Julinka s fotoaparátem zajišťovala fotodokumentaci.

V další části jsme pustili film o hliníku, který vznikl v projektu Aluminiáda, podporovaným Zlínským krajem. Projekt vznikl z nutnosti informovat veřejnost o recyklaci hliníku. Každoročně pořádáme ve škole v lednu sběr a musíme donesený materiál dost přebírat, než jej pan školník odveze do sběrny. Proto nás napadlo natočit instruktážní film a vytvořit letáčky. Film jsme natočili v červnu 2016 ve škole a dozvíte se v něm, jak náročná je výroba hliníku, jak jej poznáte, k čemu se používá a proč jej vlastně recyklovat.

Na závěr mohli účastníci Akademie shlédnout film natočený profesionály. Týkal se exkurze na naší Ekoškole. Členové ekotýmu v něm provází návštěvu po škole a ukazují vše, co se ekologie týká. Samozřejmě část filmu je věnovaná i školní zahradě, kam jsme rádi všechny pozvali.

Setkání se seniory bylo pro nás velmi přínosné a věříme, že pro ně také.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly