Ekoškola byla pro vás online!

Prolomili jsme další technologickou hráz a uspořádali jsme místo seminářů tři webináře ve sdíleném prostředí platformy Zoom.

Ekoškola byla pro vás online!

První proběhl ještě během uzavírky škol a zaměřoval se, jak jinak, na Ekoškolu v online prostředí. S Janem Smrčkou jsme si vyzkoušeli spoustu technologií a online nástrojů, z nichž některé můžou pomoct nahradit schůzku nad velkým papírem a pastelkami, a některé naopak rozvinou naši práci za hranice toho, co se dá dokázat při fyzickém setkání. A v neposlední řadě jsme měli pocit, že jsme zvládli Zoom! Z toho nás částečně vyvedl druhý webinář Vodní díla v krajině a zadržování vody, při nemž sice účastníci nic nepocítili, ale organizátoři zažili s technikou horké chvilky. Naštěstí nás Jakub Mazanec vzal i do historie a v té nám žádný Zoom starosti dělat nemohl. Při třetím webináři Jak komunikovat klimatické změny jsme čekali všechno možné, ale nakonec se jen sekala videa. Zuzana Jakobová a Bára Dvořáková to zvládly s klidem, který je vlastní snad jen expertkám na komunikaci. I jejich webinář byl plný příkladů a inspirací.

Děkujeme všem pedagogům, kteří se k nám připojili a sdíleli své otázky, příklady dobré praxe i překážky, se kterými se setkávají. I díky Vám se webinářů nebojíme a těšíme se zase naviděnou!

Záznamy si můžete pustit zde:

Ekoškola v online době https://youtu.be/92xxMsgtYJc

Vodní díla v krajině a zadržování vody https://youtu.be/9j5GjP2Ovq8

Jak komunikovat klimatické změny https://youtu.be/nUbugir-roA

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se