Dopad Kampaně obyčejného hrdinství 2020

Kampaň skončila a budou výsledky.

Dopad Kampaně obyčejného hrdinství 2020

Podzim byl opět velmi náročný pro celé školství. Distanční výuka a další omezení kladla všem pedagogům, dětem i žákům mnoho překážek. Přesto se našlo 79 škol, které se v této době rozhodlo zapojit do Kampaně obyčejného hrdinství a dokázalo do ní zapojit skoro 8 500 dětí a dospělých ze svého okolí.

Cílem kampaně je ukázat společnosti, že i malým osobním omezením můžeme mít velký pozitivní dopad na životní prostředí, když nás bude hodně. A to se nám zcela podařilo.
Účastníci kampaně během jediného týden ušetřili přes 707 plných van vody jen tím, že šetřili vodou při čištění zubů. Zasadili tolik stromů a rostlin, že by to pokrylo plochu 14, 5 tenisových hřišť. A během kampaně zodpovědným hospodařením vyprodukovali o 49 % méně odpadu, než je běžný průměr občana České republiky za stejnou dobu.

V Kampani jsme dokázali však mnohem více, všechny výsledky budou prezentovány na konferenci Změňme klima dne 13. ledna 2020.

Vloženo Od

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se