Dopad Kampaně obyčejného hrdinství 2020

Kampaň skončila a budou výsledky.

Dopad Kampaně obyčejného hrdinství 2020

Podzim byl opět velmi náročný pro celé školství. Distanční výuka a další omezení kladla všem pedagogům, dětem i žákům mnoho překážek. Přesto se našlo 79 škol, které se v této době rozhodlo zapojit do Kampaně obyčejného hrdinství a dokázalo do ní zapojit skoro 8 500 dětí a dospělých ze svého okolí.

Cílem kampaně je ukázat společnosti, že i malým osobním omezením můžeme mít velký pozitivní dopad na životní prostředí, když nás bude hodně. A to se nám zcela podařilo.
Účastníci kampaně během jediného týden ušetřili přes 707 plných van vody jen tím, že šetřili vodou při čištění zubů. Zasadili tolik stromů a rostlin, že by to pokrylo plochu 14, 5 tenisových hřišť. A během kampaně zodpovědným hospodařením vyprodukovali o 49 % méně odpadu, než je běžný průměr občana České republiky za stejnou dobu.

V Kampani jsme dokázali však mnohem více, všechny výsledky budou prezentovány na konferenci Změňme klima dne 13. ledna 2020.

Vloženo Od