Dopad Kampaně obyčejného hrdinství 2020

Výsledky kampaně obyčejného hrdinství

Dopad Kampaně obyčejného hrdinství 2020

Kampaň obyčejného hrdinství 2020 je za námi. Byl to zvláštní ročník, distanční výuka a další omezení kladla všem pedagogům, dětem i žákům mnoho překážek. Přesto se našlo několik desítek škol, které to vzali jako výzvu i příležitost.

Celkem se zapojilo 80 škol a 8 500 dětí a dospělých.

Celkový dopad kampaně na životní rposztředí je následující:

• Hospodárným čištěním zubů jsme ušetřili přes 707 plných van vody.
  • Zasadili jsme tolik rostlin a stromů, že by to pokrylo plochu 14, 5 tenisových kurtů.
  • Každý den jsme strávili v průměrně hodinu a čtvrt venku ze svého volného času.
  • Pokud bychom z našich nákupů odnesli alespoň 2 kg zboží při každém využití látkové tašky, tak jsme ušetřili až 7 224 lehkých plastových tašek.
  • Vyprodukovali jsme o 49 % méně odpadu než je průměr občana České republiky za stejný čas.
  • Za týden jsme ujeli/ušli průměrně 28 ekologických kilometrů.
  • Ušetřili jsme život 567 kuřat tím, že jsme omezili maso na svém jídelníčku.
  • Celkově jsme díky našemu chování dokázali ušetřit (nevyprodukovat) až 59 159 kg oxidu uhličitého!
  • A cena diváků 100 000 Kč,- v rámci finálního večera akceleračního programu Climate Challenge se dá také počítat :-)

KAMPAŇ OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ 2021 - PŘIHLÁŠKU A INFORMACE NALEZENTE ZDE!

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly