Buďte inspirací pro ostatní! Pošlete nám Vaše eko zážitky z dovolené

Buďte i přes prázdniny inspirací pro školy v celé ČR. Jednoduše a přitom zábavně.

Buďte inspirací pro ostatní! Pošlete nám Vaše eko zážitky z dovolené

Celý rok jste se na školách s dětmi učili, inspirovali navzájem, zkoušeli nové šetrnější postupy, zdokonalovali vaší školu v jejím ekologickém provozu. Přichází prázdniny a konečně můžete zúročit veškeré získané Ekotýmácké znalosti. A co víc, můžete být obrovskou inspirací pro ostatní. Nenechávejte si vaše ekologické nápady, jednání a zážitky pro sebe. Sdílejte na Ekoškolím Facebooku vaše eko zážitky z prázdnin. Postup je nanejvýš jednoduchý a zábavný. Viděli jste něco zajímavého, potkala vás na vašich cestách nějaká ekovychytávka, nebo sami máte v rukávu pár věcí z vašeho běžného života? Ze své dovolené u moře, u vody, na chalupě, nebo prostě o prázdninách doma, nasdílejte fotku, nebo status z vašich nápadů a zážitků které jsou zaměřený na ekologické a šetrné jednání.

Ukažte, že Ekoškola není jen záležitostí školního roku! Ekoškolu si neseme všichni uvnitř, ať už jsme na dovolené, nebo ve škole, prostě kdekoliv!

Učitelé, inspirujte a předejte tuto výzvu i dětem! Děti inspirujte své kamarády a rodiče.

Sdílet nám můžete například, jak jste nenakoupili za celé prázdniny ani jednu PET lahev, jelikož máte svou super flašku na pití. Jak jste si užívali nakupování u místních zemědělců, nebo celé léto vařili s pokličkou, či předvařovali vodu na špagety v rychlovarné konvici a ušetřili tak spoustu energie. Žádané jsou i upocené fotky a příklady z cyklovýletů, kopání nádrže na dešťovou vodu, nebo válení se na rozkvetlé zahradě plné života a kvetoucích keřů, nebo prostě jak vyhazujete šlupky na kompost.

Vše sdílejte na Ekoškolím Facebooku: https://www.facebook.com/EkoskolaCZ/

Věříme, že nápadů a činností, bude hromada. Právě ty nejmenší věci mohou být obrovskou inspirací pro ostatní.

Foto by:https://unsplash.com/@gmax

Vloženo Od