Bude s u vás chodit Pěšky do školy?

Organizace Pražské matky připravuje v rámci Evropského týdne mobility na záříjové dny 16. - 22. 9. 2019 akci Pěšky do školy a vy se můžete přidat již nyní.

Bude s u vás chodit Pěšky do školy?

Chcete omezit množství aut před školou? Záleží Vám na tom, aby v okolí školy i ve třídách byl čistý vzduch? Uvítali byste, kdyby děti přicházely do školy probuzené a připravené pro vstřebávání nových informací? Zapojte se do motivačně osvětové kampaně Pěšky do školy, která proběhne v září, ale přihlásit se můžete už teď.

O co jde?

Akce Pěšky do školy vede k tomu, aby si co nejvíce dětí i rodičů vyzkoušelo, že jít do školy pěšky může být příjemné, zábavné i snazší, než si možná mysleli. Pěší cesty do školy nabízí mnohé z toho, co dnešním dětem často chybí – pravidelný pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, dobrodružství, neorganizovaný čas a hlavně sociální kontakty s rodiči, s kamarády nebo se sousedy. Pozitivní zážitek ze společné cesty a proměněného prostoru před školou bez aut je prvním krokem ke zvýšení počtu dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky.

Jak na to?

Školy v září 2019 v rámci Evropského týdne mobility (16.–22. 9. 2019) vyhlásí pěší den, případně týden, nebo i delší období a vyzvou děti, aby chodily do školy pěšky, jezdily na koloběžce, na skateboardu nebo na kole. Přihlásit se mohou i jednotlivé třídy. Kampaň je vhodnou náplní environmentální výchovy, může se stát součástí plánu primární prevence školy v oblasti dopravní výchovy. Pěšky do školy je vhodným doplňkem tématu doprava v rámci programu Ekoškola.

Je to snadné

Zaregistrujte se prostřednictvím přihlašovacího formuláře zde a organizátoři kampaně (spolek Pražské matky, z. s.) vás přípravou pěších dnů provedou. Mají pro vás i pro děti připravené zábavné výukové materiály a motivační sadu pro zaznamenávání cest do školy. Můžete se také zúčastnit soutěže o třídu, která nejvíce chodí a vyhrát zajímavé ceny.

Bližší informace na www.peskydoskoly.cz

S přípravou i realizací pěšího dne vám rádi pomohou koordinátorky kampaně:

Marie Čiverná, marie.civerna@prazskematky.cz • 775 065 435

Blanka Klimešová, blanka.klimesova@prazskematky.cz • 777 813 934

 

Zaregistrujte se zde

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se