Bude s u vás chodit Pěšky do školy?

Organizace Pražské matky připravuje v rámci Evropského týdne mobility na záříjové dny 16. - 22. 9. 2019 akci Pěšky do školy a vy se můžete přidat již nyní.

Bude s u vás chodit Pěšky do školy?

Chcete omezit množství aut před školou? Záleží Vám na tom, aby v okolí školy i ve třídách byl čistý vzduch? Uvítali byste, kdyby děti přicházely do školy probuzené a připravené pro vstřebávání nových informací? Zapojte se do motivačně osvětové kampaně Pěšky do školy, která proběhne v září, ale přihlásit se můžete už teď.

O co jde?

Akce Pěšky do školy vede k tomu, aby si co nejvíce dětí i rodičů vyzkoušelo, že jít do školy pěšky může být příjemné, zábavné i snazší, než si možná mysleli. Pěší cesty do školy nabízí mnohé z toho, co dnešním dětem často chybí – pravidelný pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, dobrodružství, neorganizovaný čas a hlavně sociální kontakty s rodiči, s kamarády nebo se sousedy. Pozitivní zážitek ze společné cesty a proměněného prostoru před školou bez aut je prvním krokem ke zvýšení počtu dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky.

Jak na to?

Školy v září 2019 v rámci Evropského týdne mobility (16.–22. 9. 2019) vyhlásí pěší den, případně týden, nebo i delší období a vyzvou děti, aby chodily do školy pěšky, jezdily na koloběžce, na skateboardu nebo na kole. Přihlásit se mohou i jednotlivé třídy. Kampaň je vhodnou náplní environmentální výchovy, může se stát součástí plánu primární prevence školy v oblasti dopravní výchovy. Pěšky do školy je vhodným doplňkem tématu doprava v rámci programu Ekoškola.

Je to snadné

Zaregistrujte se prostřednictvím přihlašovacího formuláře zde a organizátoři kampaně (spolek Pražské matky, z. s.) vás přípravou pěších dnů provedou. Mají pro vás i pro děti připravené zábavné výukové materiály a motivační sadu pro zaznamenávání cest do školy. Můžete se také zúčastnit soutěže o třídu, která nejvíce chodí a vyhrát zajímavé ceny.

Bližší informace na www.peskydoskoly.cz

S přípravou i realizací pěšího dne vám rádi pomohou koordinátorky kampaně:

Marie Čiverná, marie.civerna@prazskematky.cz • 775 065 435

Blanka Klimešová, blanka.klimesova@prazskematky.cz • 777 813 934