Bezpečně do školy s Pražskými matkami

Od začátku roku 2019 spolupracujeme s organizací Pražské matky, která úspěšně usiluje o zlepšení dopravní situace a bezpečnosti při cestách dětí do škol. Program Bezpečné cesty do školy (BCŠ) byl už realizován na více než 50-ti pražských školách.

Bezpečně do školy s Pražskými matkami

Program BCŠ řeší dopravně rizikové lokality a místa v Praze, a to prostřednictvím zapojení žáků, rodičů i zaměstnanců školy. Jsme rádi, že se Pražské matky od tohoto roku stávají garanty jednoho z našich témat, a to Dopravy.

Na webových stránkách organizace najdete mnoho užitečných metodických materiálů, které se právě k tématu doprava vztahují. Dají se velmi dobře využít v případě, že vaše škola v rámci Ekoškoly na tématu Dopravy pracuje nebo se na něj chystá. Materiály totiž usnadní analýzu situace a pomohou zodpovědět mnoho kritických otázek. Vyzkoušejte s dětmi třeba Pracovní listy na téma udržitelné dopravy.

A především můžeme doporučit pěkně zpracované dotazníky pro děti a rodiče, které vám se sběrem informací v tématu Doprava skvěle pomohou, poslouží totiž výborně v kroku Analýza. Na vyžádání vám je poskytne Blanka Klimešová (blanka.klimesova@prazskematky.cz), která vám také poradí, zda zvolit papírovou či elektronickou formu a jak zpracovat základní výsledky průzkumu. Data, která takto získáte, navíc skvěle poslouží, pokud je zašlete právě organizaci Pražské matky k dalšímu zpracování. Za pomoc v tomto směru vám již nyní velmi děkujeme!

Zapojit se můžete i do kampaně Pěšky do školy, a to i pokud nejste zrovna pražská škola, budeme vás vždy včas informovat. Stačí sledovat facebook či web Pražských matek, náš newsletter či facebookové a webové stránky.

Na spolupráci se těšíme a rádi doporučujeme metodické materiály, které na webu najdete.

Vloženo Od

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se