Bezpečně do školy s Pražskými matkami

Od začátku roku 2019 spolupracujeme s organizací Pražské matky, která úspěšně usiluje o zlepšení dopravní situace a bezpečnosti při cestách dětí do škol. Program Bezpečné cesty do školy (BCŠ) byl už realizován na více než 50-ti pražských školách.

Bezpečně do školy s Pražskými matkami

Program BCŠ řeší dopravně rizikové lokality a místa v Praze, a to prostřednictvím zapojení žáků, rodičů i zaměstnanců školy. Jsme rádi, že se Pražské matky od tohoto roku stávají garanty jednoho z našich témat, a to Dopravy.

Na webových stránkách organizace najdete mnoho užitečných metodických materiálů, které se právě k tématu doprava vztahují. Dají se velmi dobře využít v případě, že vaše škola v rámci Ekoškoly na tématu Dopravy pracuje nebo se na něj chystá. Materiály totiž usnadní analýzu situace a pomohou zodpovědět mnoho kritických otázek. Vyzkoušejte s dětmi třeba Pracovní listy na téma udržitelné dopravy.

A především můžeme doporučit pěkně zpracované dotazníky pro děti a rodiče, které vám se sběrem informací v tématu Doprava skvěle pomohou, poslouží totiž výborně v kroku Analýza. Na vyžádání vám je poskytne Blanka Klimešová (blanka.klimesova@prazskematky.cz), která vám také poradí, zda zvolit papírovou či elektronickou formu a jak zpracovat základní výsledky průzkumu. Data, která takto získáte, navíc skvěle poslouží, pokud je zašlete právě organizaci Pražské matky k dalšímu zpracování. Za pomoc v tomto směru vám již nyní velmi děkujeme!

Zapojit se můžete i do kampaně Pěšky do školy, a to i pokud nejste zrovna pražská škola, budeme vás vždy včas informovat. Stačí sledovat facebook či web Pražských matek, náš newsletter či facebookové a webové stránky.

Na spolupráci se těšíme a rádi doporučujeme metodické materiály, které na webu najdete.

Vloženo Od