Žížaláci

VERMIKOMPOSTÉRY DO ŠKOL

ŽÍŽALÁCI alias VERMIKOMPOSTÉRY DO ŠKOL

Jak se učit o žížalách a kompostování, kde si opatřit žížalí násadu a čím je krmit.
Kde zjišťovat informace, ale i jak vytrvat a nevzdat se při prvním neúspěchu.
To je jen krátký výčet zkušeností, které získalo 15 škol zapojených do ročního projektu Žížaláci ve vermikompostéru, který jsme realizovali ve školním roce 2017/18 společně se společností Plastia.
Jedním z hlavních cílů projektu bylo ukázat, že kompostér se může stát přirozenou součástí života ve škole, kdy si žáci jednoduchou a hravou formou osvojí problematiku odpadů, přírodních cyklů a lze jej také jednoduše začlenit do výuky.

S projektem slavíme úspěch i na poli propagace.
Máme radost, že jsme se probojovali do užšího výběru nominací na České ceny PR ve třech kategoriích:
Společenská odpovědnost a filantropie, Klasická firemní média a Online média.

"Našim největším zážitkem bylo rozmnožování žížal :) a objevování prvních kokonů s malými žížalkami."
žáci a žákyně 1.stupně

"Chtěli bychom vermikompostér do každé třídy." paní učitelka ZŠ Boženy Němcové, Opava

VIDEO o vermikomspotérech ve školách k vidění níže.