Zasaď rostlinu

1. výzva

Zasaď rostlinu!

Zasaď si kytku, bylinu nebo strom. Můžeš venku (strom určitě) nebo i doma do květináče.

S kým: Sám i s rodinou/přáteli, školou, organizací.
Čas: Jednorázová.
Zaměření: Tato výzva míří na rozvoj senzitivity (citlivosti) a vztahu k přírodě.

Proč

Rostliny, a zvláště stromy, absorbují ve velkém oxid uhličitý, který je jeden ze základních plynů stojících za skleníkovým efektem. Jeden hektar lesa za rok z ovzduší naváže a vymaže oxid uhličitý v množství 15 tun, tedy tolik, kolik vypustí středně velké auto za 100 000 km.

Na co si dát pozor: Nesázejte stromy bezmyšlenkovitě (vybírejte správná místa i druh) – užitečné jsou stromy hlavně ve městě a ve volné krajině, kde zlepšují mikroklima.

Na co hledáme odpověď: Kolik nových rostlin společně vysázíme? Je jedno, jestli je to pro začátek bylina nebo rovnou malý strom?
U výzvy prosím nepočítejme rostliny, které zasadíme v rámci zaměstnání (např. v lesních školkách).

Přidejte se do Ekoškoly