Vzděláváme se v Eko...

Chcete chránit přírodu, ale nejste si jistý/á jak? Najděte si důvěryhodné zdroje (knihy, filmy, seminář, podcast….), osobnosti nebo organizace, od kterých se můžete dozvědět něco nového a posouvat se dál.

Vzděláváme se v Eko

Víte že:

Podle serveru Demagog.cz bylo ze 34 tvrzení politiků týkajících se životního prostředí 6 lživých? Rozpoznali byste je?

Rozšiřte své znalosti v oblasti ekologie

Rozvíjejte sebe sama, vzdělávejte se a nasávejte infromace a zkušenosti. Vyberte si způsob, který vám nejvíce vyhovuje.

Jak na to?

Zvolte jednu z následujících možností:

Konkrétní typy s odkazy na vzdělávací materiály a akce najdete zde.

Přečtěte si knihu.

Shlédněte dokument

Zúčastněte se vzdělávací akce (kurzu, semináře, webináře…)

Změřte svou osobní uhlíkovou stopu

Shlédněte přednášku z konference Změňme klima

Nabízíme ke shlédnutí 10 přednášek ze dvou ročníků Konference Ekoškoly Změňme klima. V roce 2021 byly příspěvky zaměřeny na téma Jak o změně klimatu učit a informovat. Přednášky najdete zde. V roce 2022 se příspěvky věnovaly tématu Klima a náš stát. Přednášky najdete zde.

Dejte o sobě vědět

Informujte své okolí o tom, co jste se dozvěděli – napište článek, připravte si referát/přednášku apod. Uspořádejte besedu, přednášku či workshop s odborníkem.

Přidejte se do Ekoškoly