Výzva 2017 - 2018

Přihlaste své změny k zlepšení prostředí své školy a získejte finanční podporu od IKEA.

Měníme školu s IKEA

Již pátý ročník výzvy ke změnám a proměnám na Ekoškolách je tady! A vy máte opět jedinečnou možnost získat finanční podporu pro své projekty od našeho generálního partnera IKEA ČR.

Jste na začátku školního roku. Určitě již chystáte své Plány činností v Ekoškole a máte skvělé nápady co letos vylepšit. Hodila by se vám nějaká ta korunka navíc na jejich realizaci?

Přihlaste se do výzvy „Měníme školu s IKEA“!

 

Co proto udělat?

Vymyslete projekt, který navazuje na vaši dosavadní systematickou práci v programu Ekoškola. Do výzvy můžete přihlásit jakýkoliv projekt, který se týká libovolného tématu Ekoškoly - Voda, Prostředí školy, Energie, Odpady, Biodiverzita, Doprava, Klimatické změny, Šetrný spotřebitel. Zvolit si můžete
 i nové téma Ekoškoly – Jídlo a svět aneb zodpovědná spotřeba potravin.

Projekty plánujte tak, abyste je, realizovali v období je od 1. 2. do 30. 5. 2018.

Co za to? Odměna!

10 škol získá 10.000 Kč na své projekty. Odměníme i učitele těchto 10 projektů a k tomu získá Ekotým dárkovou kartu na nákup v OC IKEA. První tři výherní projekty pojedou na výlet do ekologického centra nebo na bio farmu.

Jak se přihlásit? To zvládnete levou zadní!

  1. Uspořádejte schůzku Ekotýmu a společně svůj projekt vymyslete, naplánujte, rozdělte si role a úkoly.
  2. Stáhněte si a vyplňte Formulář, ve kterém najdete kritéria, podle kterých budou projekty hodnoceny.
  3. Přiložte „projektový plán" nákresy, náhledy, fotky – tak abychom získali co nejlepší představu o tom, co chystáte.
  4. Pokud budete připravovat na závěr projektu i akční den popište i jeho průběh.
  5. Vše nám zašlete do 31. 12. 2017 na email: ekoskola@terezanet.cz  (pokud budete zasílat fotky, obrázky atd., tak využijte úschovnu: www.uschovna.cz)
  6. Prosíme dejte nám vědět, že máte zájem, že zřejme projekt přihlásíte. Online přihláška. (Vyplněním přihlášky, nám dáváte vědět jen předběžně zájem o výzvu, není to závazné, že pak musíte přihlásit projekt.)

Jak to vše proběhne?

Do konce roku 31. 12. 2017 pošlete projektový plán. V lednu vybere komise složená ze zaměstnanců TEREZY a IKEA 10 nejlepších projektů. První týden v únoru se dozvíte, zda je váš projekt podpořen. Projekt pak musí být zrealizován v období od 1. 2. - 30. 5. 2018. Poté zašlete závěrečnou zprávu, jak vše proběhlo a fotodokumentaci projektu, případně i akčního dne.

10 nejlepších realizací bude zveřejněno na webu a FB Ekoškoly a IKEA Česká republika a hlavně získá spoustu odměn!

V případě dotazů se neváhejte obracet na Kateřinu Škopkovou: katerina.skopkova@terezanet.cz  nebo tel. 603 435 029.

Pokud byste potřebovali podklady k výzvě konzultovat před přihlášením, neváhejte projekt poslat, rádi vám s ním pomůžeme.

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se