Výzva 2017 - 2018

Přihlaste své změny k zlepšení prostředí své školy a získejte finanční podporu od IKEA.

Měníme školu s IKEA

Již pátý ročník výzvy ke změnám a proměnám na Ekoškolách je tady! A vy máte opět jedinečnou možnost získat finanční podporu pro své projekty od našeho generálního partnera IKEA ČR.

Jste na začátku školního roku. Určitě již chystáte své Plány činností v Ekoškole a máte skvělé nápady co letos vylepšit. Hodila by se vám nějaká ta korunka navíc na jejich realizaci?

Přihlaste se do výzvy „Měníme školu s IKEA“!

Co proto udělat?

Vymyslete projekt, který navazuje na vaši dosavadní systematickou práci v programu Ekoškola. Do výzvy můžete přihlásit jakýkoliv projekt, který se týká libovolného tématu Ekoškoly - Voda, Prostředí školy, Energie, Odpady, Biodiverzita, Doprava, Klimatické změny, Šetrný spotřebitel. Zvolit si můžete
 i nové téma Ekoškoly – Jídlo a svět aneb zodpovědná spotřeba potravin.

Projekty plánujte tak, abyste je, realizovali v období je od 1. 2. do 30. 5. 2018.

Co za to? Odměna!

10 škol získá 10.000 Kč na své projekty. Odměníme i učitele těchto 10 projektů a k tomu získá Ekotým dárkovou kartu na nákup v OC IKEA. První tři výherní projekty pojedou na výlet do ekologického centra nebo na bio farmu.

Jak se přihlásit? To zvládnete levou zadní!

1. Uspořádejte schůzku Ekotýmu a společně svůj projekt vymyslete, naplánujte, rozdělte si role a úkoly.
  2. Stáhněte si a vyplňte Formulář, ve kterém najdete kritéria, podle kterých budou projekty hodnoceny.
  3. Přiložte „projektový plán" nákresy, náhledy, fotky – tak abychom získali co nejlepší představu o tom, co chystáte.
  4. Pokud budete připravovat na závěr projektu i akční den popište i jeho průběh.
  5. Vše nám zašlete do 31. 12. 2017 na email: ekoskola@terezanet.cz  (pokud budete zasílat fotky, obrázky atd., tak využijte úschovnu: www.uschovna.cz)
  6. Prosíme dejte nám vědět, že máte zájem, že zřejme projekt přihlásíte. Online přihláška. (Vyplněním přihlášky, nám dáváte vědět jen předběžně zájem o výzvu, není to závazné, že pak musíte přihlásit projekt.)

Jak to vše proběhne?

Do konce roku 31. 12. 2017 pošlete projektový plán. V lednu vybere komise složená ze zaměstnanců TEREZY a IKEA 10 nejlepších projektů. První týden v únoru se dozvíte, zda je váš projekt podpořen. Projekt pak musí být zrealizován v období od 1. 2. - 30. 5. 2018. Poté zašlete závěrečnou zprávu, jak vše proběhlo a fotodokumentaci projektu, případně i akčního dne.

10 nejlepších realizací bude zveřejněno na webu a FB Ekoškoly a IKEA Česká republika a hlavně získá spoustu odměn!

V případě dotazů se neváhejte obracet na Kateřinu Škopkovou: katerina.skopkova@terezanet.cz  nebo tel. 603 435 029.

Pokud byste potřebovali podklady k výzvě konzultovat před přihlášením, neváhejte projekt poslat, rádi vám s ním pomůžeme.