Výzva 2013 - 2014

Výzva, do které se mohli zapojit Ekoškoly v ČR se svými projekty na zlepšení svého školního prostředí. Školy s největším počtem hlasů získaly od IKEA odměnu nebo finanční podporu.

Výzvu vyhrály Gymnázium Kadaň a ZŠ Domamil a díky tomu se jejich žáci s učiteli zúčastnili vzdělávacího pobytu se speciálním programem na Kaprálově mlýně. Dalších 7 škol bylo oceněno finanční odměnou 7.000 Kč.

Inspirujte se těmi nejlepšími:

Gymnázium Kadaň

Vraťme život živočichům

Pod kostelíkem Sv. Vavřince nedaleko Kadaně vytéká pramen a voda z něj kdysi plnila rybníček u mlýna. Z mlýna se zachovaly jen základy, okolí pramene bylo zarostlé náletovými křovinami, voda si našla jinou cestu a rybníček vyschl.

Vyčistili jsme okolí pramene a rybníčku od náletových křovin. Postavili jsme hráz, prokopali koryto a svedli vodu zpět do rybníčku. Vytvořili jsme návrhy na lavičky a přístřešek nad pramen. Natřeli jsme starší lavičku, kterou na jaře umístíme k rybníčku. Pravidelně sledujeme, jak se do rybníčku vrací život.

Projektu Ekoškola se věnujeme od roku 2006, v prosinci 2013 jsme získali již 3. titul. Věnujeme se tématům Odpady, Prostředí školy, Voda, Energie, Doprava a Změny klimatu. Náš Ekotým složený z 9 žáků a 4 učitelů pracuje s chutí a má spoustu nápadů.

ZŠ Domamil

Nová přírodní zahrada

Jsme malou vesnickou školou, ve které všichni táhnou za jeden provaz, a proto se nám daří dělat společně velké věci. Více se o naší zahradě dozvíte ZDE. Naše zahrada vznikla na nevyužívaném pozemku vedle školní jídelny. Dnes z ní má radost celá naše škola.