Výzva 2013 - 2014

Výzva, do které se mohli zapojit Ekoškoly v ČR se svými projekty na zlepšení svého školního prostředí. Školy s největším počtem hlasů získaly od IKEA odměnu nebo finanční podporu. 

Výzvu vyhrály Gymnázium Kadaň a ZŠ Domamil a díky tomu se jejich žáci s učiteli zúčastnili vzdělávacího pobytu se speciálním programem na Kaprálově mlýně. Dalších 7 škol bylo oceněno finanční odměnou 7.000 Kč.

Inspirujte se těmi nejlepšími: 

Gymnázium Kadaň

Vraťme život živočichům

Pod kostelíkem Sv. Vavřince nedaleko Kadaně vytéká pramen a voda z něj kdysi plnila rybníček u mlýna. Z mlýna se zachovaly jen základy, okolí pramene bylo zarostlé náletovými křovinami, voda si našla jinou cestu a rybníček vyschl.

Vyčistili jsme okolí pramene a rybníčku od náletových křovin. Postavili jsme hráz, prokopali koryto a svedli vodu zpět do rybníčku. Vytvořili jsme návrhy na lavičky a přístřešek nad pramen. Natřeli jsme starší lavičku, kterou na jaře umístíme k rybníčku. Pravidelně sledujeme, jak se do rybníčku vrací život.

Projektu Ekoškola se věnujeme od roku 2006, v prosinci 2013 jsme získali již 3. titul. Věnujeme se tématům Odpady, Prostředí školy, Voda, Energie, Doprava a Změny klimatu. Náš Ekotým složený z 9 žáků a 4 učitelů pracuje s chutí a má spoustu nápadů.


ZŠ Domamil

Nová přírodní zahrada

Jsme malou vesnickou školou, ve které všichni táhnou za jeden provaz, a proto se nám daří dělat společně velké věci. Více se o naší zahradě dozvíte ZDE. Naše zahrada vznikla na nevyužívaném pozemku vedle školní jídelny. Dnes z ní má radost celá naše škola.

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se