Točíme s Ekoškolou a Ulicí

Informujte s námi o Kampani obyčejného hrdinství. Natočte krátké video a vyhrajte návštěvu filmových ateliérů.

Dejte vědět okolí co děláte pro životní prostředí
Naplňte výzvu "Podpoříme dobrou věc"

Natočte video a vyhraje zážitek

Zapojte se s žáky a studenty do naší videovýzvy o Kampani obyčejného hrdinství. Informujte s námi o Kampani, která může nastartovat změny nejen v osobním životě.

Výzva je určena žákům a studentům ZŠ a SŠ - sdílejte výzvu s nimi
a buďte jim při aktivitě jen průvodci.

Jak na to?

Již jste se Kampaně zúčastnili?
Natočte video o tom, co jste v kampani již dokázali a co vám to přineslo.

Ještě jste se kampaně nezúčastnili nebo jste o ní neslyšeli?
I tak se můžete zúčastnit. Projděte si náš web, konkrétní výzvy a výsledky z minulých ročníků, a natočte video o tom, co může vaše škola skrze Kampaň obyčejného hrdinství dokázat.

Nevíte, jak video nebo reklamní spot natočit?

Nabízíme návody i kompletně zpracované aktivity do vyučovacích hodin. Inspirujte se zde.

Chci se přihlásit do výzvy

Důležité informace k výzvě

O čem video bude?
- Co jsme dokázali v Kampani (pokud už jste byli zapojeni do Kampaně obyčejného hrdinství)
- Co může škola skrze Kampaň obyčejného hrdinství dokázat – reklama na Kampaň (pokud jste do Kampaně ještě nebyli zapojeni)

Co by mohlo být součástí videa:
- informace o Ekoškole a Kampani obyčejného hrdinství
- proč jste se zapojili do Kampaně nebo proč byste se chtěli zapojit
- konkrétní příklad - kterou výzvou jste se do Kampaně dříve zapojili nebo kterou výzvu byste si chtěli vybrat
- výzva k akci související s Kampaní obyčejného hrdinství - zapojte se taky, přidejte se, staňte se obyčejným hrdinou...

Jak dlouhé a v jakém formátu:
Video do 3 minut délky (formát .avi nebo .mpeg4) - natočené klidně na mobilním telefonu.

Natočené video nám zašlete:
- na WhatsApp Ekoškoly, tel.: 734 504 230.
- na e-mail ekoskola@terezanet.cz (např. přes www.uschovna.cz). Do předmětu mailu uveďte:Točíme s Ekoškolou a ulicí

Do kdy video zaslat?
Do 22. 4. 2022

Vaše odměna

První 3 místa získají možnost prohlídnout si osobně ateliéry TV Nova, kde se natáčí seriál Ulice a to ještě navíc s doprovodem herce/herečky ze seriálu.

Chci se přihlásit do výzvy

Ke stažení:

Podrobnosti k výzvě - ZDE.

Kritéria hodnocení výzvy - ZDE.

Tipy na natočení dobrého videaZDE.

Proč Ekoškola a Ulice?

Seriál Ulice si zakládá na tom, že kromě samotných příběhů oblíbených postav přináší divákům i osvětová témata, která rezonují napříč celou společností, byť častokrát můžou na první pohled působit i kontroverzně. Právě díky ztvárnění těchto témat v příbězích obyčejných lidí dává Ulice divákům, kteří ve svém životě zažívají něco podobného, naději, že ve svízelné situaci nejsou sami, a že existuje řešení. Studentský boj za klima je důležitým tématem, které rezonuje napříč celou společností i Ulicí. Mladá generace studentů kolem Anežky Klímové (Karolína Lipowská) a jejích osvícených pedagogů (Veronika Čermák Macková, Petr Vacek, Ondřej Studénka) se snaží otevřít oči těm, pro něž je ekologie pouhým slovem či pózou.

Ulice divákům nabízí pomocnou ruku například v podobě kontaktu na organizace, které se řešením podobných situací zabývají. Proto v letošní 17. sezóně dochází k propojení seriálového gymnázia s mezinárodním programem Ekoškola, ke kterému se mohou studenti a školy reálně připojit.

Spolupráce na Kampani obyčejného hrdinství má dva hlavní důvody:
- v první řadě propojit mladé diváky s organizaci, která může podpořit udržitelnost na českých školách
- také odměnit návštěvou ateliérů Ulice studenty, kteří se rozhodli pro společnost udělat něco navíc

Přidejte se do Ekoškoly