Strávíme den bez technologií

Technologie jsou dobrý sluha, ale špatný pán. Máte technologie pod kontrolou? Dejte jim na den prázdniny a užijte si čas s přáteli a zážitky ve skutečném světě.

Strávíme den bez technologií

Víte že:

Průměrný teenager stráví 268 hodin ročně hraním počítačových her. Ani mnoho dospělých si nedokáže představit den bez počítačů, telefonů či dokonce rychlovarné konvice, zapnutého mobilu nebo rozsvíceného světla... 

Naplánujte si den pro sebe, svoji rodinu, přátele

Naplánujte den bez technologií a vymožeností moderního světa! Uvolněte si hlavu od velkého množství informací a dejte prostor přírodě, pohybu, knihám a jiným zábavám. Naplánujte si na tento den program (pro sebe, nebo pro či s kamarády, přáteli) a buďte jeden den offline. Jaké technologie vybraný den vynecháte, je pouze na vás.

Jak na to?

Čím takový den naplníte? Pokud si nevíte rady, zde přinášíme několik typů, jak takový den strávit.

Naplánujte výlet s papírovou mapou, piknik v přírodě nebo vaření v přírodě, nebo den plný sportovních aktivit. Naplánujte na den bez technologií zajímavá setkání nebo pomoc obci, seniorům, či dalším, kteří pomoc nebo společnost potřebují. Naplňte volný čas malováním, čtením knihy, hraním deskových her apod.

Dejte o sobě vědět:

Připravte kampaň pro den bez technologií, zkuste oslovit spolužáky i širší veřejnost, nabídněte aktivity pro takový den a požádejte o sdílení dalších nápadů, např. na společná setkání.

Co splněním výzvy zjistíme?

Kolik z nás bylo ochotno strávit den bez technologií a jak jsme tento čas vyplnili.

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!