Šiř informace!

8. výzva

Šiř informace!

Věnujte část svého času prohlížení odborných webů s informacemi o klimatických změnách a udržitelném způsobu života. Napište článek do novin či na web, přeposílejte a šiřte infromace mezi své známé i mezi vaši komunitu.

S kým: S týmem/Ekotýmem, přáteli, rodinou
Čas: jednorázová

Zaměření: Tato výzva rozvíjí kritické myšlení, občanskou angažovanost a komunikační dovednosti.

Proč

Pokud chceme ovlivnit co nejvíce lidí, inspirovat je a motivovat k udržitelnějšímu způsobu života, který naše planeta potřebuje, je třeba šířit ověřené informace a pozitivní příběhy z praxe. Bojovat proti klimatickým dezinformacím je jeden  z nejdůležitějších kroků v rámci zlepšování našeho životního prostředí.

Napište, nafoťte nebo natočte reportáž o některém problému z kampaně a jeho možném řešení. Sdílejte ji směrem na veřejnost – v lokálním médiu, na sociálních sítích, webových stránkách školy i dalších institucí. Díky tomu se o problému dozví co nejvíce lidí a může se něco změnit. Své reportáže nám nezapomeňte poslat i s odkazy, kam všude se vám ji podařilo dostat.

Na co hledáme odpověď: Kolik reportáží dokážeme vytvořit a kolik lidí je uvidí, uslyší nebo si je přečte?

Jak na reportáž:

Zde máte tipy od mezinárodního programu Mladí reportéři pro životní prostředí:

• Jak na reportážní článek se dozvíte ZDE.
  • Jak na reportážní fotografii se dozvíte ZDE.

Jak na reportážní video se dozvíte ZDE (u videa se doporučujeme držet délku do 3 minut).

Přidejte se do Ekoškoly