Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností a s realizací dalších kroků na cestě k Ekoškole. Pomůžeme vám řešit problémy, které máte ve vaší škole. Umožníme vám setkávání se zkušenými pedagogy z úspěšných Ekoškol. Nabízíme vám vzdělávání v odborných tématech souvisejících s environmentální výchovou.

„Program Ekoškola nám všem dospělým pomohl více naslouchat dětem. Pomáhá jim plnit jejich sny a plány, jak by měla vypadat škola podle nich, a uvést je ve skutečnost.“
Jana Mikešová a Dagmar Bouchalová, koordinátorky Ekoškoly na ZŠ Trávník Přerov

Seminář Seznamte se s Ekoškolou

Seminář je určen učitelům, kteří:

• váhají, zda se do Ekoškoly zapojit – získáte informace, která vám pomohou se rozhodnout,
  • začínají s Ekoškolou nově – dáme vám návod, jak Ekoškolu ve vaší škole rozjet,
  • jsou novým koordinátorem v už zapojené Ekoškole – dozvíte se, o čem to je a jak pokračovat.

Během 4 - 6 hodinového semináře účastníci poznají výhody programu Ekoškola. Podrobně se seznámí s jeho průběhem a naplánují si, jak ho zavádět krok za krokem ve své vlastní škole. Dozví se, jaká úskalí se mohou při realizaci objevit, a získají tipy, jak jim čelit. Seminář se často pořádá přímo v reálné Ekoškole, takže účastníci mají možnost vidět, jak Ekoškola vypadá a probíhá v praxi.

Termíny příštích seminářů Seznamte se s Ekoškolou

Nevyhovuje vám čas a termín semináře? Kontaktujte nás a domluvíme se na osobní konzultaci.

Seminář dobré praxe

Seminář je určen učitelům, kteří již mají zkušenosti s Ekoškolou. Na semináři se setkáte s kolegy z dalších škol, budete sdílet své úspěchy i těžkosti, poznáte, co a jak funguje jinde, odnesete si spoustu nových tipů a nápadů a načerpáte novou energii.

Termíny příštích seminářů Seminář dobré praxe