Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností a s realizací dalších kroků na cestě k Ekoškole. Pomůžeme vám řešit problémy, které máte ve vaší škole. Umožníme vám setkávání se zkušenými pedagogy z úspěšných Ekoškol. Nabízíme vám vzdělávání v odborných tématech souvisejících s environmentální výchovou.

„Program Ekoškola nám všem dospělým pomohl více naslouchat dětem. Pomáhá jim plnit jejich sny a plány, jak by měla vypadat škola podle nich, a uvést je ve skutečnost.“
Jana Mikešová a Dagmar Bouchalová, koordinátorky Ekoškoly na ZŠ Trávník Přerov

Školení a semináře ve školním roce 2019/2020

Semináře jsou akreditované MŠMT a jsou zdarma.

Ekoškola v kostce

Seminář je určen nezapojeným učitelům základních a středních škol, kteří chtějí získat více informací o mezinárodním programu Ekoškola.

Během 4 hodinového semináře máte možnost získat všechny potřebné informace o fungování mezinárodního programu Ekoškola. Seznámíte se s jeho cíli, metodikou a způsobem práce. Dozvíte se výhody i možné obtíže při realizaci programu.

Jihočeský kraj

Kdy: 17. leden 2019,  v 13.00 - 17.00
Kde:
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopeia (České Budějovice)
Lektoři: Jan Smrčka, Tereza Velehradská
Platí pro:
Pro nezapojené školy
Přihlašte se zde

Malé pohoštění zajištěno, k dispozici bude káva, čaj a drobné občerstvení

Seminář je akreditovaný MŠMT a je zdarma.
Vaše přihláška je závazná, zrušit ji můžete pouze na emailu: velehradska@cegv-cassiopeia.cz

Pozvánka na seminář

Semináře dobré praxe

Chcete si Ekoškolu dostat pořádně „pod kůži“? Potřebujete osvěžit informace nebo nápady?
Přihlaste se na náš seminář dobré praxe! Pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu

Ukážeme vám, jak nejefektivněji rozvinout akční kompetence dětí pomocí programu Ekoškola. Vyzkoušíme si prakticky, jak realizovat změny
ve škole pomocí 7 kroků s důrazem na osobnostní rozvoj žáků. Konkrétně například zjistíte, jaké různé možnosti nám skýtá vytváření Plánu činností v návaznosti na Analýzu a práce s ním. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace. Pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu.

jihomoravský kraj

Kdy: 5. února 2019,  v 9.00 - 15.00
Kde:
ZŠ Horníkova, Horníkova 2170/1, 628 00 Brno-Líšeň
Lektoři: Barbora Dvořáková
Platí pro: Pro koordinátory (případně kolegy) programu a 2-3 žáky z Ekotýmu
Přihlašovat se je možné do 29.01. 2019, zde
Malé pohoštění zajištěno, k dispozici bude káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd je možné zajistit ve blízké jídelně

Seminář je akreditovaný MŠMT a je zdarma.
Vaše přihláška je závazná, zrušit ji můžete pouze na emailu: barbora.dvorakova@lipka.cz

Pozvánka na seminář

Úvodní semináře

Pro učitele z nově přihlášených škol a nové koordinátory z již zapojených Ekoškol.

Chcete pomoci u Vás na škole s rozjezdem programu Ekoškola?
Potřebujete pomoci s nastavením jednotlivých kroků a práce s kritérii? Nemáte jasnou představu, jak aplikovat metodiku sedmi kroků? Pomůžeme Vám!
Ukážeme Vám metody, poradíme, jak zařadíte program Ekoškola do výuky a jak sestavit Ekotým, Plán činností a Analýzu. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace.

Momentálně nemáme žádné vypsané termíny