Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností a s realizací dalších kroků na cestě k Ekoškole. Pomůžeme vám řešit problémy, které máte ve vaší škole. Umožníme vám setkávání se zkušenými pedagogy z úspěšných Ekoškol. Nabízíme vám vzdělávání v odborných tématech souvisejících s environmentální výchovou.

„Program Ekoškola nám všem dospělým pomohl více naslouchat dětem. Pomáhá jim plnit jejich sny a plány, jak by měla vypadat škola podle nich, a uvést je ve skutečnost.“
Jana Mikešová a Dagmar Bouchalová, koordinátorky Ekoškoly na ZŠ Trávník Přerov

Seminář Seznamte se s Ekoškolou

Seminář je určen učitelům, kteří: 

  • váhají, zda se do Ekoškoly zapojit – získáte informace, která vám pomohou se rozhodnout,
  • začínají s Ekoškolou nově – dáme vám návod, jak Ekoškolu ve vaší škole rozjet,
  • jsou novým koordinátorem v už zapojené Ekoškole – dozvíte se, o čem to je a jak pokračovat.

Během 4 - 6 hodinového semináře účastníci poznají výhody programu Ekoškola. Podrobně se seznámí s jeho průběhem a naplánují si, jak ho zavádět krok za krokem ve své vlastní škole. Dozví se, jaká úskalí se mohou při realizaci objevit, a získají tipy, jak jim čelit. Seminář se často pořádá přímo v reálné Ekoškole, takže účastníci mají možnost vidět, jak Ekoškola vypadá a probíhá v praxi.

Termíny příštích seminářů Seznamte se s Ekoškolou

 

Nevyhovuje vám čas a termín semináře? Kontaktujte nás a domluvíme se na osobní konzultaci.

 

Seminář dobré praxe

Seminář je určen učitelům, kteří již mají zkušenosti s Ekoškolou. Na semináři se setkáte s kolegy z dalších škol, budete sdílet své úspěchy i těžkosti, poznáte, co a jak funguje jinde, odnesete si spoustu nových tipů a nápadů a načerpáte novou energii.

Termíny příštích seminářů Seminář dobré praxe

 

 

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se