Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností a s realizací dalších kroků na cestě k Ekoškole. Pomůžeme vám řešit problémy, které máte ve vaší škole. Umožníme vám setkávání se zkušenými pedagogy z úspěšných Ekoškol. Nabízíme vám vzdělávání v odborných tématech souvisejících s environmentální výchovou.

„Program Ekoškola nám všem dospělým pomohl více naslouchat dětem. Pomáhá jim plnit jejich sny a plány, jak by měla vypadat škola podle nich, a uvést je ve skutečnost.“
Jana Mikešová a Dagmar Bouchalová, koordinátorky Ekoškoly na ZŠ Trávník Přerov

Školení a semináře ve školním roce 2017/2018

Semináře jsou akreditované MŠMT a jsou zdarma.

Na Kávičku s Ekoškolou

„Na kávičku s Ekoškolou!“ je neformální setkání učitelů a koordinátorů Ekoškol, kdy si můžeme v klidu povídat o našich starostech i radostech, sdílet své příběhy, nabíjet energií a inspirovat se do další činnosti. Srdečně Vás zveme na cyklus neformálních školení a setkání koordinátorů a učitelů programu Ekoškola - EKOŠKOLÍ KAVÁRNY,neboli „Na kávičku s Ekoškolou!“

Kavárny se uskuteční v následujících termínech na různá témata

Středa 29. listopadu 2017, 17:00 - 19:00 - Cukrářská dílna. Před Vánoci se budou hodit nápady, jak zodpovědně spotřebovávat potraviny a zároveň do nového roku vědět, co jsou to cíle udržitelného rozvoje.

Úterý 23. ledna 2018, 17:00 - 19:00 - Týmování a zpětná vazba. Jak podporovat týmovou spolupráci a dělat efektivní zpětnou vazbu? Přijďte na kavárnu, kde si společně vyzkoušíme konkrétní aktivity pro váš Ekotým.

Přijít i odejít můžete kdykoliv, jak Vám Váš čas dovolí. Kavárna bude otevřena po celou dobu. Pokud vás to opravdu zaujalo a myslíte si, že je to dobrý nápad nebo, že se dokonce na chvíli stavíte, tak nám dejte vědět (aby se nestalo, že nám nebudou stačit židle).

Adresa Ekoškolí kavárny je na luxusním místě přímo v centru Prahy:

TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú., Haštalská 17, 110 00 Praha 1

Informační semináře

Seminář je určen převážně učitelům základních a středních škol, kteří chtějí získat více informací o mezinárodním programu Ekoškola.

Během 4 - 6 hodinového semináře máte možnost získat všechny potřebné informace o fungování mezinárodního programu Ekoškola. Seznámíte se s jeho cíli, metodikou a způsobem práce. Dozvíte se výhody i možné obtíže při realizaci programu.

Úvodní semináře

Pro učitele z nově přihlášených škol a nové koordinátory z již déle zapojených Ekoškol.

Chcete pomoci u Vás na škole s rozjezdem programu Ekoškola?
Potřebujete pomoci s nastavením jednotlivých kroků a práce s kritérii? Nemáte jasnou představu, jak aplikovat metodiku sedmi kroků? Pomůžeme Vám!
Ukážeme Vám metody, poradíme, jak zařadíte program Ekoškola do výuky a jak sestavit Ekotým, Plán činností a Analýzu. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace.

Semináře dobré praxe

Chcete si Ekoškolu dostat pořádně „pod kůži“? Potřebujete osvěžit informace nebo nápady?
Přihlaste se na náš seminář dobré praxe! Pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu

Ukážeme vám, jak nejefektivněji rozvinout akční kompetence dětí pomocí programu Ekoškola. Vyzkoušíme si prakticky, jak realizovat změny
ve škole pomocí 7 kroků s důrazem na osobnostní rozvoj žáků. Konkrétně například zjistíte, jaké různé možnosti nám skýtá vytváření Plánu činností v návaznosti na Analýzu a práce s ním. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace. Pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu.

Hlavní město Praha

Kdy: 14.11. 2017 od 9:00 - 15:00h.
Kde: Základní škola a Mateřská škola, J. A. Komenského, U Dělnického cvičiště 1/1100, 169 00 Praha 6
Lektoři: Jan Smrčka, Eva Mašková
Seminář je akreditovaný MŠMT a je zdarma. Drobné občerstvení bude zajištěno, k dispozici je kuchyňka.
Přihlašovat se je možné do 7.11. 2017.

Platí pro: Pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu

Setkání Ekoškol