Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností a s realizací dalších kroků na cestě k Ekoškole. Pomůžeme vám řešit problémy, které máte ve vaší škole. Umožníme vám setkávání se zkušenými pedagogy z úspěšných Ekoškol. Nabízíme vám vzdělávání v odborných tématech souvisejících s environmentální výchovou.

„Program Ekoškola nám všem dospělým pomohl více naslouchat dětem. Pomáhá jim plnit jejich sny a plány, jak by měla vypadat škola podle nich, a uvést je ve skutečnost.“
Jana Mikešová a Dagmar Bouchalová, koordinátorky Ekoškoly na ZŠ Trávník Přerov

Školení a semináře ve školním roce 2018/2019

Semináře jsou akreditované MŠMT a jsou zdarma.

Semináře dobré praxe

Chcete si Ekoškolu dostat pořádně „pod kůži“? Potřebujete osvěžit informace nebo nápady?
Přihlaste se na náš seminář dobré praxe! Pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu

Ukážeme vám, jak nejefektivněji rozvinout akční kompetence dětí pomocí programu Ekoškola. Vyzkoušíme si prakticky, jak realizovat změny
ve škole pomocí 7 kroků s důrazem na osobnostní rozvoj žáků. Konkrétně například zjistíte, jaké různé možnosti nám skýtá vytváření Plánu činností v návaznosti na Analýzu a práce s ním. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace. Pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu.

Liberecký kraj

Kdy: 3. října 2018,  v 9.00 - 15.00
Kde: ZŠ Dubá
, Dlouhá 113/100, 471 41 Dubá
Lektoři: Jan Smrčka, Eva Mašková
Platí pro:
Pro koordinátory (případně kolegy) programu a 2-3 žáky z Ekotýmu
Přihlašovat se je možné do 27.09. 2018, na adrese novakova@zooliberec.cz
Drobné občerstvení zajištěno, k dispozici bude káva, čaj, drobné občerstvení. Oběd je možné zajistit ve blízké jídelně

Seminář je akreditovaný MŠMT a je zdarma.
Vaše přihláška je závazná, zrušit ji můžete pouze na emailu: novakova@zooliberec.cz

Pozvánka na seminář ke stažení

jihomoravský kraj

Kdy: 5. února 2019,  v 9.00 - 15.00
Kde:
ZŠ Horníkova, Horníkova 2170/1, 628 00 Brno-Líšeň
Lektoři: MIchaela Richtecká
Platí pro: Pro koordinátory (případně kolegy) programu a 2-3 žáky z Ekotýmu
Přihlašovat se je možné do 29.01. 2019, na adrese michaela.rychtecka@lipka.cz

Seminář je akreditovaný MŠMT a je zdarma.
Vaše přihláška je závazná, zrušit ji můžete pouze na emailu: michaela.rychtecka@lipka.cz

Úvodní semináře

Pro učitele z nově přihlášených škol a nové koordinátory z již déle zapojených Ekoškol.

Chcete pomoci u Vás na škole s rozjezdem programu Ekoškola?
Potřebujete pomoci s nastavením jednotlivých kroků a práce s kritérii? Nemáte jasnou představu, jak aplikovat metodiku sedmi kroků? Pomůžeme Vám!
Ukážeme Vám metody, poradíme, jak zařadíte program Ekoškola do výuky a jak sestavit Ekotým, Plán činností a Analýzu. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace.

jihomoravský kraj

Kdy: 13. listopadu 2018,  v 9.00 - 15.00
Kde:
Lipka - kamenná, Kamenná 20, 639 00 Brno
Lektoři: MIchaela Richtecká
Platí pro: Pro koordinátory (případně kolegy) programu Ekoškola
Přihlašovat se je možné do 6.11. 2018, na adrese michaela.rychtecka@lipka.cz

Informační semináře

Seminář je určen převážně učitelům základních a středních škol, kteří chtějí získat více informací o mezinárodním programu Ekoškola.

Během 4 - 6 hodinového semináře máte možnost získat všechny potřebné informace o fungování mezinárodního programu Ekoškola. Seznámíte se s jeho cíli, metodikou a způsobem práce. Dozvíte se výhody i možné obtíže při realizaci programu.

Termíny budou upřesněny.

Na Kávičku s Ekoškolou

„Na kávičku s Ekoškolou!“ je neformální setkání učitelů a koordinátorů Ekoškol, kdy si můžeme v klidu povídat o našich starostech i radostech, sdílet své příběhy, nabíjet energií a inspirovat se do další činnosti. Srdečně Vás zveme na cyklus neformálních školení a setkání koordinátorů a učitelů programu Ekoškola - EKOŠKOLÍ KAVÁRNY,neboli „Na kávičku s Ekoškolou!“

Identita Ekotýmu

Čtvrtek 15. března 2018, 17:00 - 19:00

Jaké prvky budují identitu a co způsobují v rámci týmu? Které z nich máme v Ekoškole k dispozici? Podíváme se podrobněji na symboliku, tradice i budování sounáležitosti skrze společné zapojení. Budeme mluvit především o Ekotýmech, ale dotkneme se i témat působení na veřejnost, propagace a spolupráce.

Přihlašování je otevřené do 13. března

Přijít i odejít můžete kdykoliv, jak Vám Váš čas dovolí. Kavárna bude otevřena po celou dobu. Pokud vás to opravdu zaujalo a myslíte si, že je to dobrý nápad nebo, že se dokonce na chvíli stavíte, tak nám dejte vědět (aby se nestalo, že nám nebudou stačit židle).

Adresa Ekoškolí kavárny je na luxusním místě přímo v centru Prahy:

TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú., Haštalská 17, 110 00 Praha 1