Semináře

Dozvíte se, jak se stát Ekoškolou krok za krokem, získáte inspiraci od kolegů z jiných škol, vzděláte se v odborných tématech.

Školení a semináře ve školním roce 2019/2020

Semináře jsou akreditované MŠMT a jsou zdarma.

Semináře dobré praxe

Chcete si Ekoškolu dostat pořádně „pod kůži“? Potřebujete osvěžit informace nebo nápady?
Přihlaste se na náš seminář dobré praxe! Pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu.

Ukážeme vám, jak nejefektivněji rozvinout akční kompetence dětí pomocí programu Ekoškola. Vyzkoušíme si prakticky, jak realizovat změny ve škole pomocí 7 kroků s důrazem na osobnostní rozvoj žáků. Konkrétně například zjistíte, jaké různé možnosti nám skýtá vytváření Plánu činností v návaznosti na Analýzu a práce s ním. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace.

Seminář je pro koordinátory programu a tři žáky z Ekotýmu.

Kdy: 9. května 2019,  v 9.00 - 14.00
ZŠ Milín, Školní 247, Milín
Lektoři: Eva Mašková
Platí pro: Pro koordinátory (případně kolegy) programu a 2-3 žáky z Ekotýmu
Přihlašovat se je možné do 7.05. 2019, zde
Malé pohoštění zajištěno, k dispozici bude káva, čaj a drobné občerstvení. Oběd je možné zajistit ve blízké jídelně

Seminář je akreditovaný MŠMT a je zdarma. Absolvováním semináře získáte akreditovaný certifikát programu Ekoškola.
Vaše přihláška je závazná, zrušit ji můžete pouze na emailu: eva.maskova@terezanet.cz

Ekoškola v kostce

Seminář je určen nezapojeným učitelům základních a středních škol, kteří chtějí získat více informací o mezinárodním programu Ekoškola.

Během 4 hodinového semináře máte možnost získat všechny potřebné informace o fungování mezinárodního programu Ekoškola. Seznámíte se s jeho cíli, metodikou a způsobem práce. Dozvíte se výhody i možné obtíže při realizaci programu.

Hlavní město Praha

Kdy: 14. května 2019,  v 13.00 - 17.00
Tereza, vzdělávací centrum, Haštalská 17, Praha 1
Lektoři: Maruška Servítová
Pro nezapojené školy, MŠ, ZŠ, SŠ
Přihlaste se  ZDE

Plzeňský kraj

Kdy: 16. května 2019,  v 14.00 - 18.00
Kde:
ZŠ Plzeň T.Brzkové, 15. základní škola Plzeň, Terezie Brzkové 33-35.
Lektoři: Andrea Tláskalová
Přihlaste se ZDE

Karlovarský kraj

Kdy: 28. května 2019,  v 13.00 - 17.00
Kde:
ZŠ Běžecká, Sokolov, Běžecká 2055, Sokolov.
Lektoři: Alena Jelinková, Monika Horárová
Přihlaste se zde

Ústecký kraj

Kdy: 10. června 2019,  v 13.00 - 17.00
Kde:
ZŠ Antonína Sochora Duchcov, Teplická ul. 13, Duchcov.
Lektoři: Venuše Antoniszynová
Přihlaste se ZDE

Úvodní semináře

Chcete pomoci u Vás na škole s rozjezdem programu Ekoškola?
Potřebujete pomoci s nastavením jednotlivých kroků a práce s kritérii? Nemáte jasnou představu, jak aplikovat metodiku sedmi kroků? Pomůžeme Vám!
Ukážeme Vám metody, poradíme, jak zařadíte program Ekoškola do výuky a jak sestavit Ekotým, Plán činností a Analýzu. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace.

Seminář je pro učitele z nově přihlášených škol a nové koordinátory z již zapojených Ekoškol.

jihomoravský kraj

Kdy: 2. října 2019,  v 9.30 - 14.30
Lipka, pracoviště Kamenná, Brno
Lektoři: Barbora Dvořáková
Platí pro: Pro koordinátory Ekoškoly
Přihlašovat se je možné do 27.09. 2019, zde

Chcete pomoci s rozjezdem mezinárodního programu Ekoškola u Vás ve škole ? Ukážeme Vám metody a poradíme, jak zařadíte program Ekoškola do výuky. Zjistíte, jak sestavit Ekotým, Plán činností a Analýzu. Čeká Vás ukázka vzorových materiálů, sdílení vlastních zkušenosti a vzájemná inspirace.

Vaše přihláška je závazná, zrušit ji můžete pouze na emailu: barbora.dvorakova@lipka.cz

Pozvánka na seminář

Momentálně nemáme žádné vypsané termíny.

Chcete dostávat informace o seminářích?

Přihlaste se k odběru našeho newslettru, nebo sledujte náš facebooku

Naším cílem je zprostředkovat vám zkušenosti s vedením Ekotýmu, tvorbou Analýzy, se sestavením Plánu činností a s realizací dalších kroků na cestě k Ekoškole. Pomůžeme vám řešit problémy, které máte ve vaší škole. Umožníme vám setkávání se zkušenými pedagogy z úspěšných Ekoškol. Nabízíme vám vzdělávání v odborných tématech souvisejících s environmentální výchovou.

„Program Ekoškola nám všem dospělým pomohl více naslouchat dětem. Pomáhá jim plnit jejich sny a plány, jak by měla vypadat škola podle nich, a uvést je ve skutečnost.“
Jana Mikešová a Dagmar Bouchalová, koordinátorky Ekoškoly na ZŠ Trávník Přerov

Chcete dostávat informace o seminářích?

Přihlaste se k odběru našeho newslettru, nebo sledujte náš facebooku