Proč se zapojit?

Důležité je začít u sebe, ale nepřestávat tam!

"Co mohu dělat v boji proti klimatickým změnám? Lze žít zcela udržitelně? Mám vůbec nějakou moc? Odpověď zní ANO i NE."

Kampaň OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ je právě o tom hledat odpovědi na otázky výše, a ukazovat si, co je v našich silách a proč je důležité dělat správné věci, i když to samo o sobě svět nespasí.

Kampaň nezastaví klimatické změny, ale může mnoha lidem ukázat, že lze něco udělat na své osobní úrovni, ve své domácnosti, v komunitě i na úrovni státu. Každý má určitou moc, která závisí na jeho věku, zkušenostech a postavení. A záleží, jak tuto moc využije. Možná zvládne jen vyměnit žárovku, možná přejde s domácností na zelenou energii, možná podepíše petici nebo zvolí do vlády ty správné lidi...

Co umožňuje kampaň školám, organizacím,

rodinám i aktivním jednotlivcům?

Trénovat aktivní občanství = dětem a dospělím dává prostor komunikovat a motivovat lidi ze svého okolí k udržitelnějšímu způsobu života

Rozvíjí:

• hledání informací a argumentů
  • pochopení souvislostí
  • prezentační schopnosti
  • kreativitu a nápady

Co umožňuje kampaň zapojeným jednotlivcům?

Zlepšovat udržitelnější způsob života = lidem dává jednoduché konkrétní návody, jak zmírňovat svůj osobní dopad na životní prostředí

Rozvíjí:

• znalosti o vlastních možnostech
  • odolnost vůči změnám a omezením
  • motivaci
  • přemýšlení v souvislostech

Chci se zapojit do kampaně

Potřebujete se seznámit s jednotlivými výzvami? Pokračujte na záložku Kampaň 2022.

Lestos startujeme již 4. ročník Kampaně. Podívejte se, jak jsme si vedli v minulých letech zde.

Chcete si ujasnit význam a dopad jednotlivých výzev a načerpat další informace, jak Kampaň připravit a pořádat? Pusťte si záznam webináře Jak na Kampaň obyčejného hrdinství.

Naučte se jak kampaň propagovat, jak dát vědět o vašich úspěších např. NATOČENÍM VIDEA nebo AKCÍ PRO KLIMA. V odkazech najdete podrobné návody jak na to.

"OBYČEJNÍ HRDINOVÉ se řídí příkazem služby ostatním, když přijde jejich čas. Když zazvoní zvony, oni vědí, že zvoní na poplach jim. Najdou v sobě ty nejlepší stránky lidké povahy, to, co je daleko silnější než tlaky situace a systému, a jejich jednání slouží jako nezlomný znak síly lidské důstojnosti v boji se zlem."

psycholog Philip Zimbardo

Přidejte se do Ekoškoly