Pro zapojené školy

Od školního roku 2020/2021 budou mít všechny Ekoškoly v ČR možnost získat tři stupně mezinárodního ocenění.

V současné době se upravuje záložka s Materiály.

Nejpozději 1.11. zpřístupníme materiály pro zapojené školy i ukázky materiálů pro školy nezapojené.

Pokud potřebujete již nyní nějaký materiál napište nám na ekoskola@terezanet.cz

Děkujeme vám za trpělivost  i za pochopení.

AKUALIZOVANÁ KRITÉRIA KE STAŽENÍ ZDE (PRO ZŠ A SŠ) a ZDE (PRO MŠ)

Změna certifikace, aneb i malé kroky se počítají

Od nového školního roku budou mít všechny Ekoškoly v ČR možnost získat tři stupně mezinárodního ocenění. Jedná se ocenění za projití Bronzové cesty, Stříbrné cesty a ocenění nejvyšší za projití Zelené cesty = získání Zelené vlajky (doposud titul Ekoškola). Ekoškola v České republice se tak přizpůsobuje mezinárodní dohodě. Kromě absolvování jednotlivých cest nabízíme další variantu účasti v programu a to status Zapojená škola.
Nově se v rámci programu Ekoškola můžete stát :

• Zapojenou školou a užívat si program a jeho materiály bez usilování o certifikaci v rámci programu.
  • Aktivní školou, kde máte možnost se vydat Bronzovou či Stříbrnou cestou. Na těchto cestách nabízíme široké spektrum služeb, které můžete využít. V cíli každé cesty získáte ke svému putování odbornou zpětnou vazbu, která vám ukáže další směr a možnosti zlepšení. A také certifikaci za projití Bronzové či Stříbrné cesty.
  • Zelenou školou (získejte titul Ekoškola) a vydejte se Zelenou cestou, po jejím absolvování stanete na vrcholu Ekoškoly a získáte Zelenou vlajku (získání symbolu programu Ekoškola se oproti stávajícímu procesu auditu prakticky nezmění).

Podrobný popis jednotlivých cest  a způsobu certifikace najdete zde.

Je na vás, jaký způsob účasti v programu si vyberete a kterou cestou se vydáte. Vaší volbou je také to, kolik času na každé cestě strávíte, i to, zda a jak rychle dosáhnete Zelené vlajky.

Změna financování aneb nezaplatíte více než za telefonní tarif

V rámci tohoto zlepšení dochází i k úpravě finanční náročnosti programu. Ceny za program Ekoškola bylo nezbytné navýšit, k čemuž nás nedovedla ani tolik současná ekonomická situace, jako spíš vyčíslení poskytovaných služeb. I přes toto navýšení je  pro vás účast v našem programu velice výhodná.
V přepočtu 180 korun za měsíc bude základní částka pro aktivní školy.
Za to ovšem škola může získat služby v hodnotě 4,5 x vyšší díky tomu, že až 85 % ceny těchto služeb platí kancelář Ekoškoly za školy z jiných zdrojů.
Nahlédněte do tohoto odkazu a zjistěte, co vše v rámci poplatků nabízíme.

Informace o novém systému:

• jsme zaslali v osobním dopise a také mailovou rozesílkou na konci srpna 2020. Pokud jste tuto informaci nedostali, kontaktujte nás.
  • 3. 9. 2020 jsme na toto téma měli specializovaný webinář. Na záznam se můžete podívat zde.

Pokud jste vše přečetli a stále máte nezodpovězené otázky, obraťte se přímo na naši kancelář.

Hot line