Pro nové školy

Z jedné městské čtvrti do celého světa, z dobrovolné iniciativy k uznání OSN. Ekoškola je strhujícím příběhem škol, které se rozhodly změnit sebe a své okolí.

„Program Ekoškola mi ukázal, jak moc věcí se dá na naší škole změnit, pokud někdo najde odvahu pustit se do toho“.  Renata Jirásková, žákyně z Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli

Jaké možnosti zapojení poskytuje program Ekoškola

Od nového školního roku budou mít všechny Ekoškoly v ČR možnost získat tři stupně mezinárodního ocenění. Jedná se ocenění za projití Bronzové cesty, Stříbrné cesty a ocenění nejvyšší za projití Zelené cesty = získání Zelené vlajky. Ekoškola v České republice se tak přizpůsobuje mezinárodní dohodě. Kromě absolvování jednotlivých cest nabízíme další variantu účasti v programu a to status Zapojená škola.

V rámci programu Ekoškola můžete stát :

Zapojenou školou a užívat si program a jeho materiály

Aktivní školou, kde máte možnost se vydat bronzovou či stříbrnou cestou. Na těchto cestách nabízíme široké spektrum služeb, které můžete využít. V cíli každé cesty získáte ke svému putování odbornou zpětnou vazbu, která vám ukáže další směr a možnosti zlepšení.

Zelenou školou a vydejte se zelenou cestou, staňte na vrcholu Ekoškoly a získejte Zelenou vlajku. Získání symbolu programu Ekoškola se oproti stávajícímu procesu auditu prakticky nezmění.

Podrobný popis jednotlivých cest  a zplůsobu certifikace najdete zde.

Je na vás, jaký způsob účasti v programu si vyberete a kterou cestou se vydáte. Vaší volbou je také to, kolik času na každé cestě strávíte, i to, zda a jak rychle dosáhnete Zelené vlajky.

Poplatky v programu

Zapojená škola - roční poplatek 1.400,-Kč

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola. V balíčku od nás získáte pouze metodické materiály, aktivity a aktuální informace.

Skutečná hodnota služeb je 3.200,-Kč, ušetříte tak 56%.

Aktivní škola - roční poplatek 1800,-Kč

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola a chcete využívat maximum služeb a výhod. Toto je vaše cesta k mezinárodní certifikaci  (bronzová cesta, stříbrná cesta).

Skutečná hodnota služeb je 12 550,-Kč, ušetříte tak 85%.

Zelená škola - roční poplatek 1.800,-Kč + 1000,- jednorázově vroce audit při získání titulu nebo obhajobě)

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola a chcete využívat maximum služeb a výhod. A my vám pomůžeme v dosažení nejvyššího ocenění = ZELENÉ VLAJKY.

Skutečná hodnota služeb je 18 700,-Kč, ušetříte tak 85%.

Podrobné informace k tomu co jednotlivé poplatky zahrnují a k fakturaci najdete zde.