Pro nové školy

Z jedné městské čtvrti do celého světa, z dobrovolné iniciativy k uznání OSN. Ekoškola je strhujícím příběhem škol, které se rozhodly změnit sebe a své okolí. 

V současné době se upravuje záložka s Materiály.

Nejpozději 1.11. zpřístupníme materiály pro zapojené školy i ukázky materiálů pro školy nezapojené.

Pokud potřebujete již nyní nějaký materiál napište nám na ekoskola@terezanet.cz

Děkujeme vám za trpělivost  i za pochopení.

 

 

„Program Ekoškola mi ukázal, jak moc věcí se dá na naší škole změnit, pokud někdo najde odvahu pustit se do toho“.  Renata Jirásková, žákyně z Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli

 

Jaké možnosti zapojení poskytuje program Ekoškola

Od nového školního roku budou mít všechny Ekoškoly v ČR možnost získat tři stupně mezinárodního ocenění. Jedná se ocenění za projití Bronzové cesty, Stříbrné cesty a ocenění nejvyšší za projití Zelené cesty = získání Zelené vlajky. Ekoškola v České republice se tak přizpůsobuje mezinárodní dohodě. Kromě absolvování jednotlivých cest nabízíme další variantu účasti v programu a to status Zapojená škola. 

V rámci programu Ekoškola můžete stát :

Zapojenou školou a užívat si program a jeho materiály

Aktivní školou, kde máte možnost se vydat bronzovou či stříbrnou cestou. Na těchto cestách nabízíme široké spektrum služeb, které můžete využít. V cíli každé cesty získáte ke svému putování odbornou zpětnou vazbu, která vám ukáže další směr a možnosti zlepšení.

Zelenou školou a vydejte se zelenou cestou, staňte na vrcholu Ekoškoly a získejte Zelenou vlajku. Získání symbolu programu Ekoškola se oproti stávajícímu procesu auditu prakticky nezmění.

Podrobný popis jednotlivých cest  a zplůsobu certifikace najdete zde.

Je na vás, jaký způsob účasti v programu si vyberete a kterou cestou se vydáte. Vaší volbou je také to, kolik času na každé cestě strávíte, i to, zda a jak rychle dosáhnete Zelené vlajky. 

Poplatky v programu

Zapojená škola - roční poplatek 1.400,-Kč

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola. V balíčku od nás získáte pouze metodické materiály, aktivity a aktuální informace.

Skutečná hodnota služeb je 3.200,-Kč, ušetříte tak 56%.

Aktivní škola - roční poplatek 1800,-Kč

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola a chcete využívat maximum služeb a výhod. Toto je vaše cesta k mezinárodní certifikaci  (bronzová cesta, stříbrná cesta).

Skutečná hodnota služeb je 12 550,-Kč, ušetříte tak 85%.

Zelená škola - roční poplatek 1.800,-Kč + 1000,- jednorázově vroce audit při získání titulu nebo obhajobě)

Jste součástí mezinárodního programu Ekoškola a chcete využívat maximum služeb a výhod. A my vám pomůžeme v dosažení nejvyššího ocenění = ZELENÉ VLAJKY.

Skutečná hodnota služeb je 18 700,-Kč, ušetříte tak 85%.

Podrobné informace k tomu co jednotlivé poplatky zahrnují a k fakturaci najdete zde.

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se