O programu

Program Ekoškola je největší dlouhodobý environmentalní vzdělávací program na světě.

Učme žáky aktivně a samostatně řešit problémy životního prostředí ve svém okolí.

O co usilujeme:

Aby děti vycházející z MŠ, ZŠ a SŠ byly schopné a ochotné samostatně a aktivně řešit problémy životního prostředí ve svém okolí a měly k tomu potřebné znalosti a dovednosti.

Jak to děláme:

V Ekoškole učíme žáky pracovat v týmu, získávat informace a smysluplně je propojovat. Ukazujeme jim jak anlyzovat současný stav a plánovat změny, ty pak uskutečňovat, realizaci změn vyhodnocovat a učit se z chyb. Součástí je samozřejmě informování okolí o tom, co se žáci dozvěděli a případně ovlivňovat rodiče, přátele a celkově společenství, jehož jsou součástí. Takový přístup vede mladé lidi k angažovanosti, která se projeví změnami v osobních životech, ve škole i v jejich okolí.

Program Ekoškola vám umožní zastřešit Environmentální aktivity na škole a ukáže učitelům cesty, jak s dětmi partnersky spolupracovat a společně řešit konkrétní problémy.

Zapojení do řešení reálných problémů umožní dětem získat sebedůvěru a zažít úspěch při uskutečňování vlastních nápadů. V případě že se něco nepodaří je pro nás chyba zdrojem poučení a inspirací pro hledání nových možností.

Jakou podporu pro cestu Ekoškolou nabízíme.

Metodika 7 kroků vám poví, jak na to 

Témata ukáží na co se zaměřit 

Skupina konzultantů vám poradí s konkrétními dotazy

Webináře a semináře vás propojí s ostatními učiteli

Mezinárodní certifikace zvýší prestiž vaší školy

Příklady z praxe vám dodají inspiraci

Materiály rozvinou vaši environmentální i pedagogickou odbornost

Kampaně a výzvy vám dodají náplň do výuky

 

Přidejte se do Ekoškoly

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se