mikroklima v okolí školy

Mikroklima ve městech silně ovlivňuje vegetace. Pojďte zjistit, jak na tom jste!

co budete zjišťovat

Teplotu a vlhkost v okolí školy plus množství vegetace.

co vám data ukáží

Například jak mikroklima ovlivňuje různé druhy a množství rostlin v okolí školy. A mnohem víc!

proč se věnovat mikroklimatu v okolí školy?

Vegetace ovlivňuje klima ve městě třemi způsoby: snižuje teplotu, zvyšuje vlhkost a chrání před větrem. Význam vegetace ve městech je proto pro udržení fyzické pohody klíčový. K tomu připojme jejich čistící funkci díky zachycování částic z ovzduší.
To vše různou měrou podle toho, zda se jedná o vzrostlý strom, trávník nebo záhonek s trvalkami. Rozdíl pociťujeme nejvíce v horkých letních dnech na vlastní kůži sami. V pracovních listech sizkusíme vyčíslit, jaká vegetace a nakolik v blízkosti naší školy mikroklima ovlivňuje.