Mezinárodní titul

Vážíme si toho, co jste s Ekoškolou dokázali. Úspěšné školy oceňujeme v Senátu PČR na slavnostním vyhlášení titulů Ekoškola.

Titul Ekoškola symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát. Tyto symboly zdobí přes 140 škol v České republice, více než 17 000 škol na celém světě. Jejich počet stále roste. Podmínkou pro zisk mezinárodního titulu Ekoškola je výborné zvládnutí metodiky 7 kroků ve škole, realizace pozitivních změn ve škole či okolí a absolvování hodnotící návštěvy (auditu) ve škole.

Jak žádat o titul naleznte níže.

Podívejte se na průběh Slavnostního vyhlášení z roku 2016

Školy v České republice mohou získat mezinárodní titul na základě těchto podmínek:

• Dosažení dostatečné úrovně v kritériích, která sledují kvalitu naplňování všech 7 kroků Ekoškoly.
  • Sepsání elektronické žádosti a dodání podkladů.
  • Absolvování hodnotící návštěvy přímo ve škole.

Termíny auditů:

K jarním auditům se můžete hlásit v období od 15.1.2018 do 28.2.2018.

K tomuto datu je potřeba zaslat všechny podklady. Audity pak začínají vždy cca o měsíc později.

Jak zažádat o titul Ekoškola:

1. Přihlaste se na audit zde pomocí elektronické přihlášky.
  2. Zašlete nám elektronicky podklady k žádosti o titul (přes www.uschovna.cz na ekoskola@terezanet.cz nebo marie.servitova@terezanet.cz).

Co zaslat:

1. Souhlas koordinátora a vedení školy.
  2. Odpovědi na 8 otázek.
  3. Výstup z Analýzy – přehled SILNÝCH A SLABÝCH STRÁNEK (u obhajoby srovnání s minulým výstupem) - stačí fotografie grafického zpracování nebo odkaz na web.
  4. Plány činností vč. monitorování a vyhodnocování (všechny plány od minulého auditu) - stačí fotografie grafického zpracování nebo odkaz na web.
  5. 3 – 5 kvalitních fotografií z činnosti Ekoškoly.
  6. Vyplněná kritéria – sebehodnocení školy. Kritéria aktualizována k 1.4.2017. Pokud si někdo stahoval či tisknul kritéria dříve je třeba si je stáhnout nebo vytisknout znovu. Vyplňujete pouze x do šedých čtverečků. V každém řádku může být pouze jedno x. čísla nikam nevkládáte. Excel sám sčítá body v oranžových polích.
  7. Vyplněný příklad dobré praxe z vaší školy. Formulář ke stažení zde
  8. Scan nebo odkaz na uveřejněné články.
  9. 3 zápisy ze schůzky Ekotýmu.
  10. Fotografii nástěnky.
  11. Fotografii Ekokodexu.

V případě nejasností či dotazů k úpravě kritérií nás kontaktujte.

Přibližný průběh auditorské návštěvy ke stažení zde.