Mezinárodní titul

Vážíme si toho, co jste s Ekoškolou dokázali. Úspěšné školy oceňujeme v Senátu PČR na slavnostním vyhlášení titulů Ekoškola.

Titul Ekoškola symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát. Tyto symboly zdobí přes 140 škol v České republice, více než 17 000 škol na celém světě. Jejich počet stále roste. Podmínkou pro zisk mezinárodního titulu Ekoškola je výborné zvládnutí metodiky 7 kroků ve škole, realizace pozitivních změn ve škole či okolí a absolvování hodnotící návštěvy (auditu) ve škole.

Jak žádat o titul naleznte níže.

Podívejte se na průběh Slavnostního vyhlášení z roku 2016

Školy v České republice mohou získat mezinárodní titul na základě těchto podmínek:

• Dosažení dostatečné úrovně v kritériích, která sledují kvalitu naplňování všech 7 kroků Ekoškoly.
  • Sepsání elektronické žádosti a dodání podkladů.
  • Absolvování hodnotící návštěvy přímo ve škole.

Termíny auditů:

K podzimním auditům se můžete hlásit do 10.10. 2017.

K jarním auditům se můžete hlásit v období od 15.1.2018 do 28.2.2018.

Do těchto termínu je třeba zaslat všechny podklady, audity pak´začínají vždy cca o měsíc později.

Jak zažádat o titul Ekoškola:

1. Přihláste se na audit zde pomocí online formulář Jaro 2018 (Přihláška)  - bude se možné přihlašovat až v lednu 2018
  2. Zašlete nám elektronicky podklady k žádosti o titul (přes www.uschovna.cz na ekoskola@terezanet.cz nebo marie.servitova@terezanet.cz)

Co zaslat:

1. Souhlas koordinátora a vedení školy
  2. Odpovědi na 8 otázek
  3. Výstup z Analýzy – přehled SILNÝCH A SLABÝCH STRÁNEK (u obhajoby srovnání s minulým výstupem)
  4. Plány činností vč. monitorování a vyhodnocování (všechny plány od minulého auditu)
  5. 3 – 5 kvalitních fotografií z činnosti Ekoškoly a odkaz na webové stránky školy
  6. Vyplněná kritéria – sebehodnocení školy. Kritéria aktualizována k 1.4.2017 Pokud si někdo stahoval či tisknul kritéria dříve je třeba si je stáhnout nebo vytisknout znovu. Vyplňujete pouze x do šedých čtverečků. V každém řádku může být pouze jedno x. čísla nikam nevkládáte. Excel sám sčítá body v oranžových polích.
  7. Vyplněný příklad dobré praxe z vaší školy. Formulář ke stažení zde. Nezapomeňte zaslat také 3 - 5 fotografii.

V případě nejasností či dotazů k úpravě kritérií nás kontaktujte.