Mezinárodní titul

Vážíme si toho, co jste s Ekoškolou dokázali. Úspěšné školy oceňujeme v Senátu PČR na slavnostním vyhlášení titulů Ekoškola.

Titul Ekoškola symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát. Tyto symboly zdobí přes 140 škol v České republice, více než 17 000 škol na celém světě. Jejich počet stále roste. Podmínkou pro zisk mezinárodního titulu Ekoškola je výborné zvládnutí metodiky 7 kroků ve škole, realizace pozitivních změn ve škole či okolí a absolvování hodnotící návštěvy (auditu) ve škole.

Jak žádat o titul naleznte níže.

Podívejte se na průběh Slavnostního vyhlášení z roku 2016

Školy v České republice mohou získat mezinárodní titul na základě těchto podmínek:

• Dosažení dostatečné úrovně v kritériích, která sledují kvalitu naplňování všech 7 kroků Ekoškoly.
  • Sepsání elektronické žádosti a dodání podkladů.
  • Absolvování hodnotící návštěvy přímo ve škole.

Jak zažádat o titul Ekoškola:

1. Přihláste se na audit zde pomocí online formuláře PODZIM 2017 (Přihláška)
  2. Zašlete nám elektronicky podklady k žádosti o titul (přes www.uschovna.cz na ekoskola@terezanet.cz nebo adela.novakova@terezanet.cz)

Co zaslat:

1. Souhlas koordinátora a vedení školy
  2. Odpovědi na 8 otázek
  3. Výstup z Analýzy – přehled SILNÝCH A SLABÝCH STRÁNEK (u obhajoby srovnání s minulým výstupem)
  4. Plány činností vč. monitorování a vyhodnocování (všechny plány od minulého auditu)
  5. 3 – 5 kvalitních fotografií z činnosti Ekoškoly a odkaz na webové stránky školy
  6. Vyplněná kritéria – sebehodnocení školy. Kritéria aktualizována k 1.4.2017 Pokud si někdo stahoval či tisknul kritéria dříve je třeba si je stáhnout nebo vytisknout znovu.

V případě nejasností či dotazů k úpravě kritérií nás kontaktujte.