Martin Kříž

Martin Kříž bude mluvit na konferenci Ekoškoly: Změňme klima 2023.

Martin je lektor a metodik, ředitel Chaloupky, o. p. s. Podílí se na projektu Školní les a filmu Lesní žal.

Co obdivuje na mladé generaci a jejich přístupu k ochraně klimatu?

Byl jsem se svými vysokoškolskými studenty, budoucími učiteli středních škol, navštívit stávku za klima v Brně na Náměstí Svobody. A nejen navštívit, ptali jsme se jich proč stávkují, jaké mají argumenty, komu dávají změny klimatu za vinu, co navrhují dělat. Tak připravené, v problematice zorientované a navíc zdravě naštvané středoškoláky jsme nečekali. Nebyli to žádní flákači, kteří se chtějí ulít ze školy, byla to elita brněnských škol, měli to v hlavách srovnané, kriticky mysleli, o tématu toho opravdu hodně věděli. Pokud tito lidé budou řídit společnost v budoucích dvaceti letech, přestávám mít o Zemi obavy.

Přidejte se do Ekoškoly