Litter less

Litter less

Bez Litter Less 


Mezinárodní kampaň Litter Less po šesti ročnících končí. Za tu dobu se do ní zapojilo 96 Ekoškol a některé i opakovaně. Vzniklo mnoho zajímavých projektů, proběhlo plno dnů činů a na školách se mnoho změnilo. Všem školám, které se do kampaně zapojovaly, děkujeme za jejich aktivitu. Na některé příklady dobré praxe se můžete podívat na webu Ekoškoly.


Rozšiřte téma ODPADY o nové aktivity a získejte na ně finanční prostředky!

Již pátým rokem nabízíme Ekoškolám možnost zapojit se do mezinárodní kampaně na snižování množství odpadu. V letošním školním roce se do kampaně zapojí 22 zemí světa. V České republice se do kampaně může zapojit 25 Ekoškol. Každá ze škol získá na průběh kampaně 10 000,- korun a 5 škol s nejlepším programem na Den činu získá navíc finanční příspěvek na jeho realizaci.

Kampaň Litter Less "Když méně znamená více, aneb Snižme množství odpadu" koordinuje v České republiceTEREZA z. ú.

Mezinárodním koordinátorem je organizace Foundation for Environmental Education (FEE) www.fee-international.org, která získala na kampaň finanční podporu od Nadace společnosti Wrigley.

Cílem kampaně je vést žáky a jejich prostřednictvím i rodiče ke snižování množství odpadu ve škole i doma. Žáci v rámci kampaně navrhují a dělají opatření, která vedou k předcházení vzniku odpadu. Kampaň využívá metodiky 7 kroků programu Ekoškola. Žáci tedy nejprve zjišťují, co by bylo potřeba ve škole v oblasti snižování množství odpadu zlepšit, poté plánují jednotlivé aktivity, které průběžně realizují.
Do kampaně je zapojená celá škola a díky Dni činu, který probíhá 5. 6. na Světový den životního prostředí, se o problematice odpadu dovídá i širší veřejnost.

Podívejte se, co školy v rámci projektu dělají. Na webu Ekoškoly postupně přibývají nové příklady dobré praxe v sekci INSPIRACE – Litter Less.

Zaujala vás kampaň Litter Less, chtěli byste vědět víc nebo máte chuť se zapojit? Napište na jitka.krbcova@terezanet.cz.

Přidejte se.

Zapojte sebe nebo svou školu do celosvětové sítě změn!

Chci se zapojit!

Odebírejte náš newsletter!


Vy ještě neodebíráte náš newsletter? To hlavní vám přijde každá měsíc přímo do vašich emailových schránek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!

Přihlásit se