Litter less

Bez Litter Less

Mezinárodní kampaň Litter Less po šesti ročnících končí. Za tu dobu se do ní zapojilo 96 Ekoškol a některé i opakovaně. Vzniklo mnoho zajímavých projektů, proběhlo plno dnů činů a na školách se mnoho změnilo. Všem školám, které se do kampaně zapojovaly, děkujeme za jejich aktivitu. Na některé příklady dobré praxe se můžete podívat na webu Ekoškoly.

Rozšiřte téma ODPADY o nové aktivity a získejte na ně finanční prostředky!

Již pátým rokem nabízíme Ekoškolám možnost zapojit se do mezinárodní kampaně na snižování množství odpadu. V letošním školním roce se do kampaně zapojí 22 zemí světa. V České republice se do kampaně může zapojit 25 Ekoškol. Každá ze škol získá na průběh kampaně 10 000,- korun a 5 škol s nejlepším programem na Den činu získá navíc finanční příspěvek na jeho realizaci.

Kampaň Litter Less "Když méně znamená více, aneb Snižme množství odpadu" koordinuje v České republiceTEREZA z. ú.

Mezinárodním koordinátorem je organizace Foundation for Environmental Education (FEE) www.fee-international.org, která získala na kampaň finanční podporu od Nadace společnosti Wrigley.

Cílem kampaně je vést žáky a jejich prostřednictvím i rodiče ke snižování množství odpadu ve škole i doma. Žáci v rámci kampaně navrhují a dělají opatření, která vedou k předcházení vzniku odpadu. Kampaň využívá metodiky 7 kroků programu Ekoškola. Žáci tedy nejprve zjišťují, co by bylo potřeba ve škole v oblasti snižování množství odpadu zlepšit, poté plánují jednotlivé aktivity, které průběžně realizují.
Do kampaně je zapojená celá škola a díky Dni činu, který probíhá 5. 6. na Světový den životního prostředí, se o problematice odpadu dovídá i širší veřejnost.

Podívejte se, co školy v rámci projektu dělají. Na webu Ekoškoly postupně přibývají nové příklady dobré praxe v sekci INSPIRACE – Litter Less.

Zaujala vás kampaň Litter Less, chtěli byste vědět víc nebo máte chuť se zapojit? Napište na jitka.krbcova@terezanet.cz.

Přidejte se do Ekoškoly