Litter less

Rozšiřte téma ODPADY o nové aktivity a získejte na ně finanční prostředky!

Již pátým rokem nabízíme Ekoškolám možnost zapojit se do mezinárodní kampaně na snižování množství odpadu. V letošním školním roce se do kampaně zapojí 22 zemí světa. V České republice se do kampaně může zapojit 25 Ekoškol. Každá ze škol získá na průběh kampaně 10 000,- korun a 5 škol s nejlepším programem na Den činu získá navíc finanční příspěvek na jeho realizaci.

Kampaň Litter Less "Když méně znamená více, aneb Snižme množství odpadu" koordinuje v České republiceTEREZA z. ú.

Mezinárodním koordinátorem je organizace Foundation for Environmental Education (FEE) www.fee-international.org, která získala na kampaň finanční podporu od Nadace společnosti Wrigley.

Cílem kampaně je vést žáky a jejich prostřednictvím i rodiče ke snižování množství odpadu ve škole i doma. Žáci v rámci kampaně navrhují a dělají opatření, která vedou k předcházení vzniku odpadu. Kampaň využívá metodiky 7 kroků programu Ekoškola. Žáci tedy nejprve zjišťují, co by bylo potřeba ve škole v oblasti snižování množství odpadu zlepšit, poté plánují jednotlivé aktivity, které průběžně realizují.
Do kampaně je zapojená celá škola a díky Dni činu, který probíhá 5. 6. na Světový den životního prostředí, se o problematice odpadu dovídá i širší veřejnost.

Podívejte se, co školy v rámci projektu dělají. Na webu Ekoškoly postupně přibývají nové příklady dobré praxe v sekci INSPIRACE – Litter Less.

Zaujala vás kampaň Litter Less, chtěli byste vědět víc nebo máte chuť se zapojit? Napište na jitka.krbcova@terezanet.cz.