Klára Bělíčková

Panelisté konference Změňme klima 2022

/_files/userfiles/Klara_Belickova01_1.jpg

1. Co dělám?

Angažuji se v klimatickém hnutí Fridays for Future, které pořádá páteční stávky pro klima. Věnuji se převážně komunikaci, to znamená, že vytvářím obsah na sociální sítě, komunikuji s političkami a politiky nebo o klimatu přednáším. Chodím na různé debaty nebo se podílím na edukaci a mobilizaci společnosti.

2. Jak to souvisí se změnou klimatu?

Jsem studentka střední školy, nemůžu volit a tím pádem nemůžu ovlivnit, kdo o naší budoucnosti bude rozhodovat. Není mi ale jedno, co se s klimatem děje. Bude to moje budoucnost a já bych ji chtěla žít s neumírající přírodou a ve zdravém světě. Proto se společensky angažuji. Boji proti klimatické krizi se věnuji jako jednotlivec. Vnímám ale, že to nestačí. Potřebujeme, aby se na řešení klimatických změn podílela celá společnost. Proto vystupujeme na veřejnosti, děláme studentský aktivismus a na klimatické změny upozorňujeme formou stávek.

3. Chci dětem něco vzkázat?

Nezáleží na tom, kolik vám je let, do jaké školy chodíte nebo jaké máte zkušenosti. Každý z nás má sílu něco změnit, i když jsme jenom školáci. Nemusíte hned organizovat demonstrace, nemusíte hned vysadit celý les, každý první krůček se počítá.

Přidejte se do Ekoškoly