Jsme venku a objevujeme

Venku na tebe čeká: dobrodružství, tělocvična, ateliér nebo laboratoř…. Zlepši si náladu, posiluj zdraví a poznej místo, kde žiješ. Vracej se tam každý den.

Jsme venku a objevujeme

Víte že:

Pohyb venku zlepšuje psychickou pohodu, paměť a zvyšuje imunitu.

Jděte ven, foťte, lezte po stromech… Vyčistěte si hlavu

Buďte venku alespoň 3 hodiny v kuse venku (nepočítá se cesta do a ze školy/práce). Zpestřete si pobyt venku zajímavou aktivitou: vylezte na strom, přebroďte potok, ujděte 5 kilometrů, najděte 10 listů stromů, pozorujte a poznejte 10 živočichů, najděte historickou zajímavost v okolí nebo významný strom, pomozte rodičům na zahrádce apod.

Jak to dělají v Ekoškole: Poznávání života na zahradě v MŠ Hvězdička Praha,

Dejte o sobě vědět:

Dokumentujte vaše zážitky z pobytu venku a pak je sdílejte. Můžete uspořádat výstavu fotografií, obrázků a doplnit je krátkými články o vašich zážitcích. Inspirujte tak ostatní k trávení více času venku.

Jak to dělají v Ekoškole: Pozvěte návštěvu do zahrady jako v ZŠ T.G. Masaryka Šardice

Co splněním výzvy zjistíme?

Kolikrát za týden jsme byli ochotni strávit více minimálně 3 hodiny v kuse venku.

Přidejte se do Ekoškoly