jsme venku a objevujeme

Venku na tebe čeká: dobrodružství, tělocvična, ateliér nebo laboratoř…. Zlepši si náladu, posiluj zdraví a poznej místo, kde žiješ. Vracej se tam každý den.

víte, že ...

... před pandemií Covidu trávili děti v ČR skoro 2 hodiny venku každý den? Od té doby se však hodně změnilo. Dětu jsou víc doma, víc v online světě a mnohem méně v přírodě a venku obecně.

co je cílem této výzvy

• Strávit co nejvíc dnů víc než 2 hodiny svého volného času venku.
  • Strávit co nejvíc dnů ve škole víc než 2 hodiny venku (a nebo v práci, pokud máte tu možnost).

Pobyt venku a zvlášť v přírodě má vliv na vyšší motorickou zdatnost, lepší rovnováhu i koordinaci pohybu a zároveň zlepšuje soustředění a snižuje stres.

další tipy

• Zpestřete si pobyt venku zajímavou aktivitou: vylezte na strom, přebroďte potok, ujděte 5 kilometrů, najděte 10 listů stromů, pozorujte a poznejte 10 živočichů, najděte historickou zajímavost v okolí nebo významný strom, pomozte rodičům na zahrádce apod.
  • Mrkněte na desítky aktivit a her z webu Jděte ven!
  • Přečtěte si skvělou (a krátkou) knihu Děti venku v přírodě - ohrožený druh

dejte o sobě vědět

Dokumentujte vaše zážitky z pobytu venku a pak je sdílejte na svém FB, Instagramu atd (#kampanoh).
Můžete uspořádat také výstavu fotografií, obrázků a doplnit je krátkými články o vašich zážitcích. Inspirujte tak ostatní k trávení více času venku.