Jez zdravě a ekologicky!

7. výzva

Jez zdravě a ekologicky!

Omez pokrmy z masa!

S kým: Sám i s rodinou/přáteli
Čas: Týdenní

Zaměření: Tato výzva míří ke zpomalení klimatických změn – redukce CO2 (=mitigační opatření) i ke zmírnění dopadů klimatických změn – úspora vody (=adaptační opatření).

Proč

Nejde o to přestat jíst maso, jen není třeba ho konzumovat každý den. Zkus několik dní v týdnu hledat alternativy, které by ti maso nahradily (výživově i chuťově). Produkce masa, hlavně hovězího, přispívá k produkci skleníkových plynů více než všechna automobilová doprava na této planetě dohromady. Za jeden den bez masa ušetříš 9,1 kg CO2.

Na co hledáme odpověď: Kolik CO2 díky minimalizaci konzumace masa ušetříme za jeden týden?

Přidejte se do Ekoškoly