Hana de Goeij

Panelisté konference Změňme klima 2022

1) Co dělám, čím se profesně zabývám.

V největší tuzemské komerční televizi (TV Nova) se starám o to, abychom natáčeli seriály a show s ohledem na planetu a abychom k ohleduplnému chování inspirovali i naše diváky.

2) Jak má činnost souvisí se Změnou klimatu

Dohlížím na zásady dodržování tzv. udržitelného natáčení. Cílem udržitelného natáčení je minimalizovat jeho uhlíkovou stopu. Takže například při přípravě produkce se díváme na to, kde budeme natáčet a jaké jsou dojezdové vzdálenosti, řešíme energie a to, zda se budeme moct připojit do běžné sítě nebo potřebujeme agregát, chceme zajistit správné nakládání s odpady. A pak samozřejmě viditelné drobnější věci typu nahrazení všech jednorázových obalů. Všem členům v našich štábech věnujeme lahve na vodu a termohrnky na kafe, které by si nosili na natáčení nebo například minimalizujeme tisk a dispozice posíláme elektronicky.

3) Vzkaz pro mladé lidi, děti ohledně změn klimatu

Změny klimatu jsou globální problém, každý z nás ale může přispět k jeho řešení. Stačí používat selský rozum. Klíčem k úspěchu je obecné snížení spotřeby čehokoliv. Umíte třeba štupovat ponožky?

Přidejte se do Ekoškoly