Dodejte svým běžným aktivitám další kontext

Děláte toho pro životní prostředí hodně. Pochlubte se tím, co jste dokázali, a ukažte propojení vaší aktivity s tématem změna klimatu.

Dodejte svým aktivitám, které zlepšují životní prostředí, další kontext: VLIV NA KLIMA

• Ohlédněte se za loňským rokem. Udělejte výstavu o vaší činnosti, kterou jste pro životní prostředí už udělali nebo ji děláte.
  • Projděte si kalendář z loňského roku a zrekapitulujte si, co vše jste pro životní prostředí udělali.
  • Vyberte nejvýznamnější úspěch/úspěchy. Pochlubte se svému okoli, čeho jste v některém z uplynulých ročníků dosáhli.
  • Propojte vaši činnost s tím, jak ovlivnila změnu klimatu. Nevíte hned sami, jak?  Podívejte se na příklady aktivit, které naše školy často dělají. Nenašli jste svůj příklad? Napište nám na ekoskola@terezanet.cz, pomůžeme vám propojení s klimatem najít.
  • Využijte výstavu jako akci k některému z blížících se významných dnů.

Zjistěte:

• o jaké aktivitě budete přesně výstavou informovat,
  • kdo k ní může poskytnout fotografie, obrázky atd.,
  • kdo má zájem se na přípravě výstavy podílet. Oslovte nejen Ekotým, pokud ho máte, ale i děti a rodiče a další dospělé z komunity, kteří mají o téma zájem.

Přidejte se do Ekoškoly