Den pro sebe!

9. výzva

DEN PRO SEBE!

Zakonči kampaň dnem pro sebe, svoji rodinu, přátele… Naplánuj den bez techniky a vymožeností moderního světa!

S kým: Sám i s rodinou/přáteli
Čas: jednodenní

Zaměření: Tato výzva rozvíjí senzitivitu (citlivost) k přírodě i ostatním lidem, podporuje digitální detox a zlepšuje duševní zdraví.

Proč

Průměrný adolescent stráví 268 hodin ročně hraním počítačových her. Ani mnoho dospělých si nedokáže představit den bez rychlovarné konvice, zapnutého mobilu nebo rozsvíceného světla...  Být jenom sám sebou, bez závislosti na technologiích a vymoženostech našeho světa je poslední výzva kampaně OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ.

Na co hledáme odpověď: Dokážeme oslavit své lidství bez techniky? Dokážeme si užít tento svět jednoduše a přirozeně?

Tipy na tento den: Naplánujte si celodenní výlet ven (bez využití auta či hromadné dopravy), nechte mobily doma, setkejte se s přáteli, pozorujte, malujte, piknikujte...

Přidejte se do Ekoškoly