Co dělat víc

Tříděním odpadu klimatické změny nezastavíme. Co můžeme udělat, aby se náš dopad zvětšil?

První rada je: Učte se! Hledejte a získávejte informace o klimatických změnách i udržitelném způsobu života na webech organizací, které se tím zabývají, jako jsou:

Druhá rada je: Informujte ostatní! Předávejte informace, diskutujte a propojujte souvislosti. Jak komunikovat o změně klimatu vám poradí ekopsycholog Jan Krajhanzl ve 20 minutách své online přednášky (níže).

Třetí rada je: Buďte aktivní! Pokud chcete zvýšit svůj dopad a něco změnit, musíte působit na svoji komunitu, obec, stát. Jde to v každém věku.

• Zapojete svoji školu do programu Ekoškola.
  • Staňte se členem Ekotýmu a pomáhejte zlepšit Ekoprovoz celé školy.
  • Přesvědčete členy své domácnosti, abyste šetrněji nakupovali, méně jezdili autem nebo přešli na zelenou energii.
  • Podepisujte petice.
  • Informujte ostatní (viz druhá rada).
  • Spočítejte si svoji uhlíkovou stopu nebo ekostopu a zkuste najít řešení, jak jí snížit.
  • Poslechněte si níže přednášku Tadeáše Žďárského, který inspirací překypuje.

Poslechněte si přednášku Tadeáše Žďárského
Co můžeme dělat v časech klimatické krize

Ekopsycholog Jan Krajhanzl vám vysvětlí, jak komunikovat o změně klimatu

Přidejte se do Ekoškoly