Čerpáme zelenou energii

Zelená energie je čistší, šetrnější k přírodě i k lidem a může jí být dost pro všechny. Když nakoupíte energii od společnosti, která upřednostňuje obnovitelné zdroje, investujete do jejich dalšího rozšiřování a rozvoje.

Čerpáme zelenou energii

Tato výzva má ohromný pozitivní dopad na životní prostředí!

Víte že:

Vyšší poptávka po zelené energii a investice do výzkumu přinášejí stále efektivnější metody, jak obnovitelné zdroje využívat. Již nyní jsou solární nebo větrné elektrárny výrazně levnější než v době svého vzniku a další snižování cen technologií se dá očekávat i v budoucnu. (https://www.srovnejto.cz/blog/zelena-energie-co-to-je-a-kolik-ji-v-cr-vyrobime/)

Jak mohu změnit dodavatele energie?

Zjistěte, kteří dodavatelé dodávají největší podíl zelené energie. Porovnejte jejich a vaše možnosti a promyslete, zda a v jakém časovém horizontu byste mohli nebo chtěli dodavatele změnit.

V tomto dokumentu najdete odpovědi na následující otázky:

Jak funguje zelená energie?

Jak zjistíte, že skutečně čerpáte zelenou energii?

Kde zelenou energii nakoupit? Jak si vybrat dodavatele?

Kolik to stojí?

Jak změnit dodavatele?

Jak změnit tarif u svého stávajícího dodavatele?

Co dělat dál?

Hledejte úspory ve vaší domácnosti, ve škole nebo v dalších prostorách, kde pracujete. Přehledné informace o tom, jak vyladit energeticky  vaši domácnost a uspořit až tisíce korun ročně najdete zde.

Dejte o sobě vědět:

Šiřte informace, které jste zjistili. Informujte o nich na webu v tisku nebo na zajímavé akci. Uspořádejte besedu s odborníky.

Co splněním výzvy zjistíme?

Kolik z nás bylo ochotno změnit dodavatele energií.

Přidejte se do Ekoškoly